کد مطلب:  64291 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شهر بروکسل

شهر بروکسل

بروکسل یک شهر با آب وهوای نسبتا معتدل و واقع در قاره اروپا می باشد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از شهر های کشور بلژیک بروکسل می باشد. این شهر با قدمت خیلی زیاد یکی از دیدنی ترین شهر های کشور بلژیک است. کلمه بروکسل از یک کلمه هلندی به معنای خانه روی مرداب گرفته شده است. برای آشنایی بیشتر با این شهر جذاب در ادامه مطلب با آسمونی همراه شوید.

بروکسل کجاست؟

بروکسل پایتخت کدام کشور است؟
بروکسل پایتخت کدام کشور است؟

بروکسل (Brussels) پایتخت کشور بلژیک بوده و پایگاه و مرکز اصلی بیشتر نهادهای اتحادیه اروپا است. زبان مردم این کشور هلندی و فرانسوی می باشد. مساحت این شهر161 کیلومتر مربع بوده و جمعیت این شهر1,175,173 نفر می باشد.

آب و هوای بروکسل چگونه است؟

آب و هوای شهر بروکسل نسبتا معتدل و مرطوبی می باشد. تابستان‌ها در این شهر واقعا گرم است، آنقدر که ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد. اما زمستان‌ها برف بسیار کمی می‌بارد و دمای هوا خیلی کم به زیر نقطه‌ی انجماد می‌رسد. میانگین بارش سالانه در این شهر 820 میلیمتر می باشد. بهترین زمان  گشت و گذار در خیابان های این شهر  فصل بهار و اوایل فصل پاییز می باشد.

حمل و نقل در شهر بروکسل

سیستم حمل و نقل بروکسل
سیستم حمل و نقل بروکسل

سیستم حمل و نقل عمومی در بروکسل دارای زیرساخت‌های باکیفیت و قابل اعتمادی می باشد که از وسایل نقلیه‌ی اصلی مانند مترو، تراموا، اتوبوس و قطار پشتیبانی می‌کند. این سیستم ایمن، کارآمد و مطمئن  و اکثر نقاط شهر را پوشش می‌دهد.

  • هزینه های حمل و نقل

  1. هزینه بلیط تک سفره 2 یورو
  2. هزینه بلیط ماهانه 49 یورو
  3. هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید 4 یورو و به ازای هر یک کیلومتر 2 یورو به مبلغ اضافه می شود. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند 30 یورو باید پرداخت کنید.
  4. هزینه یک لیتر بنزین در این شهر 1.34 یورو می باشد.

محله‌ های بروکسل

  •  خیابان لوییز

این خیابان یکی از دوست‌داشتنی‌ترین محله‌های بروکسل می باشد که از میدان لوییز تا پارک پردرخت بوی ده لا کامبر کشیده شده است. دو طرف این خیابان کلاسیک، پر از رستوران‌ها، کافه‌ها، بارها و مغازه‌های نه چندان گران‌قیمت می باشد.

  • محله آپر تاون یا هات ده لا ویله

این محله در شرق مرکز شهر و نزدیک کاخ دادگستری قرار گرفته است. در این محله کافه‌های کوچک و دنج، رستوران‌های ارزان و مغازه‌های محلی پیدا می‌کنید. بعضی از جاذبه‌های بروکسل مثل میدان گرند سابلون و موزه هنرهای زیبای بروکسل هم در اینجا می باشند

  • محله اتحادیه اروپا

این محله منطقه‌ای اداری است که پارلمان اروپا در آن قرار گرفته است. پارک سن‌کوآنتنر و  چندین موزه تماشایی  دیگر دا در خودش جا داده است که جزء بهترین دیدنی‌های بروکسل می باشند.

  • محله بروپارک

این‌محله واقع در شمال شهر، آرام‌ترین محله بروکسل است که پارک موضوعی مینی یوروپ، آتومیوم، استادیوم فوتبال و پارک آبی در آن قرار گرفته‌اند.

  • معروف‌ترین محله بروکسل

دو خیابان بوشرز و پتیت بوشرز را در خودش جای داده است که پر از رستوران‌های متنوع می باشند.

تصاویری از شهر بروکسل

نمای شهر بروکسل
نمای شهر بروکسل
اتومیوم، نماد شهر بروکسل
اتومیوم، نماد شهر بروکسل
خانه های ویکتور هورتا

خانه های ویکتور هورتا

کاخ بزرگ بروکسل یکی از جاذبه های شهر بروکسل
کاخ بزرگ بروکسل یکی از جاذبه های شهر بروکسل
موز هآلات موسیقی بروکسل
موزه آلات موسیقی بروکسل
طبیعت بویس د لا کامبر بروکسل
طبیعت بویس د لا کامبر بروکسل
نظر خود را درباره «شهر بروکسل» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید