مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  64291 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معرفی شهر بروکسل

معرفی شهر بروکسل

بروکسل (Brussels) پایتخت کشور بلژیک و پایگاه و مرکز اصلی بیشتر نهادهای اتحادیه اروپا است. مردم این کشور به زبان هلندی و فرانسوی صحبت می‌کنند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بروکسل یکی از شهرهای کشور بلژیک و پایتخت این کشور است. این شهر که قدمت زیادی دارد، یکی از دیدنی‌ترین شهرهای این کشور به حساب می‌آید. کلمه بروکسل از یک کلمه هلندی به معنای خانه روی مرداب گرفته شده است. برای آشنایی بیشتر با این شهر جذاب در ادامه مطلب با آسمونی همراه باشید.

بروکسل کجاست؟

بروکسل (Brussels) پایتخت کشور بلژیک و پایگاه و مرکز اصلی بیشتر نهادهای اتحادیه اروپا است. مردم این کشور به زبان هلندی و فرانسوی صحبت می‌کنند. مساحت شهر بروکسل 161 کیلومتر مربع بوده و جمعیت این شهر 1,175,173 نفر است.

بروکسل پایتخت کدام کشور است؟
بروکسل پایتخت کدام کشور است؟

آب و هوای بروکسل چگونه است؟

آب و هوای شهر بروکسل نسبتاً معتدل و مرطوب است. تابستان‌ها در این شهر واقعاً گرم است، آن‌قدر که ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد. اما زمستان‌ها برف بسیار کمی می‌بارد و دمای هوا خیلی کم به زیر نقطه‌ی انجماد می‌رسد. میانگین بارش سالانه در این شهر 820 میلیمتر است. اگر می‌خواهید در خیابان‌های این شهر به گشت و گذار بپردازید، بهترین زمان برای این کار، فصل بهار و اوایل فصل پاییز است.

حمل و نقل در شهر بروکسل

سیستم حمل و نقل عمومی در بروکسل دارای زیرساخت‌های باکیفیت و قابل‌اعتمادی است که از وسایل نقلیه‌ اصلی مانند مترو، تراموا، اتوبوس و قطار پشتیبانی می‌کند. این سیستم ایمن، کارآمد و مطمئن بوده و اکثر نقاط شهر را پوشش می‌دهد.

سیستم حمل و نقل بروکسل
سیستم حمل و نقل بروکسل
  • هزینه های حمل و نقل در بروکسل

  • هزینه بلیط تک‌سفره (قابل خرید در هنگام ورود به وسیله نقلیه): 2.50 یورو
  • هزینه بلیط یک ساعته (قابل استفاده در اتوبوس، مترو و تراموا): 2.10 یورو
  • هزینه بلیط 24 ساعته (قابل استفاده در اتوبوس، مترو و تراموا): 7.50 یورو
  • اگر می‌خواهید علاوه بر استفاده از حمل و نقل عمومی، از مکان‌های دیدنی و موزه‌ها و ... نیز بازدید کنید، می‌توانید بروکسل‌کارت بگیرید. با این کارت می‌توانید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید و به طور رایگان به موزه‌های این شهر وارد شوید و در رستوران‌ها، کافه‌ها و مکان‌های دیدنی نیز تخفیف‌های خوبی دریافت کنید.

محله‌ های بروکسل

  •  خیابان لوییز

خیابان لوییز یکی از دوست‌داشتنی‌ترین محله‌های بروکسل است که از میدان لوییز تا پارک پردرخت بوی‌ده‌لاکامبر کشیده شده است. دو طرف این خیابان کلاسیک، پر از رستوران‌ها، کافه‌ها، بارها و مغازه‌های نه‌چندان گران‌قیمت است.

  • محله آپر تاون یا هات ده لا ویله

محله آپر تاون یا هات ده لا ویله در شرق مرکز شهر و نزدیک کاخ دادگستری قرار گرفته است. در این محله کافه‌های کوچک و دنج، رستوران‌های ارزان و مغازه‌های محلی پیدا می‌کنید. بعضی از جاذبه‌های بروکسل مثل میدان گرند سابلون و موزه هنرهای زیبای بروکسل هم در این محله هستند.

  • محله اتحادیه اروپا

محله اتحادیه اروپا منطقه‌ای اداری است که پارلمان اروپا در آن قرار گرفته است. این محله پارک سن‌کوآنتنر و  چندین موزه تماشایی دیگر دا در خود جای داده است و جزء بهترین دیدنی‌های بروکسل است.

  • محله بروپارک

محله بروپارک واقع در شمال شهر، آرام‌ترین محله بروکسل است که پارک موضوعی مینی یوروپ، آتومیوم، استادیوم فوتبال و پارک آبی در آن قرار گرفته‌اند.

  • معروف‌ترین محله بروکسل

این محله دو خیابان بوشرز و پتیت بوشرز را در خود جای داده است که پر از رستوران‌های متنوع هستند.

تصاویری از شهر بروکسل

نمای شهر بروکسل
نمای شهر بروکسل
اتومیوم، نماد شهر بروکسل
اتومیوم، نماد شهر بروکسل
خانه های ویکتور هورتا

خانه های ویکتور هورتا

کاخ بزرگ بروکسل یکی از جاذبه های شهر بروکسل
کاخ بزرگ بروکسل یکی از جاذبه های شهر بروکسل
موز هآلات موسیقی بروکسل
موزه آلات موسیقی بروکسل
طبیعت بویس د لا کامبر بروکسل
طبیعت بویس د لا کامبر بروکسل
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره معرفی شهر بروکسل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی شهر بروکسل» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید