مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  65915 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برنامه ریزی سفر

برنامه ریزی سفر

برنامه ریزی سفر، ازجمله کار های ضروری برای سپری کردن یک سفر بی نظیر از چند روز قبل می باشد.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مدیریت و برنامه ریزی سفر یکی از جالب ترین فعالیت هایی است که در زمان تعطیلات می توان انجام داد. سفر روحیه انسان را تغییر داده و شور و انگیزه در زندگی فرد ایجاد می کند. سفرهای گروهی و تکی بهترین خاطرات زندگی ما را می سازند. برای اینکه یک سفر بی نقص و بدون دغدغه داشته باشیم بهتر است از قبل برنامه ریزی انجام دهیم. دانستن نکاتی که باید قبل و در حین سفر انجام دهیم به ما کمک می کند تا در حین سفر اشتباه نکنیم. برای آشنایی با نکات برنامه ریزی سفر در ادامه مطلب با آسمونی همراه شوید.

برنامه ریزی سفر

اگر یک برنامه اصولی برای سفر خود نداشته باشید ممکن است که هم وقت و هم هزینه خود را تلف کنید. اگر می خواهید که سفر بسیار زیبایی داشته باشید باید از چند روز قبل بشینید و برای خود یک برنامه ریزی انجام دهید.

مراحل برنامه ریزی برای سفر

مراحل برنامه ریزی سفر
مراحل برنامه ریزی سفر
 • تصمیم بگیرید که کجا می خواهید بروید

اولین قدم برای شروع یک مسافرت انتخاب مقصد است. اگر بدانید که می خواهید وقت خود را کجا بگذرانید، می توانید به درستی برنامه ریزی کنید. بهتراست علاوه بر مقصد کلی خود، مکان هایی هم که می خواهید بازدید کنید را نیز مشخص کنید.

 • طول سفر خود را تعیین کنید

محاسبه هزینه سفر بدون تعیین کردن مدت زمان آن کار دشواری است. ابتدا باید مدت زمان سفر خود را تعیین کرده، سپس با توجه به بودجه خود، هزینه سفر فرضی را تطبیق دهید.

 • مشخص کنید که به تنهایی می روید یا با دیگران

اگر بخواهید تنهایی سفر کنید این امکان را دارید که هر کجا می‌خواهید بروید. اگر همراه دیگران سفر کنید می‌ توانید از کمک آن ها برای برنامه ریزی‌ های سفر استفاده کنید در این صورت کارهای اولیه سریع تر پیش رفته‌ و در طول مسیر هم، هم‌صحبت خواهید داشت.

 • پرواز خود را رزرو کنید

بعد از این که کارت اعتباری سفر خود را دریافت کرده و امتیاز مربوط به مشترکین جدید را دریافت کردید از آن برای رزرو پرواز خود استفاده کنید.

 • وضعیت آب‌وهوای مقصد را بررسی کنید.

هر جایی که می روید حتما وضعیت آب و هوای کلی آن را بررسی کنید تا با توجه به آن وسایل و لباس مناسب با خود ببرید.

 • گزینه های حمل و نقل در مقصدی که انتخاب کردید ،پیدا کنید.

برای این مورد باید ببینید که آیا باید ماشین اجاره کنید یا بلیط‌های آنلاین تهیه کنید، آیا قطار یا اتوبوس وجود دارد؟ آیا می‌توانید به سادگی به همه‌ی مکان‌های گردشگری دسترسی داشته باشید؟
این کار به خصوص در سفرهای خارجی اهمیت زیادی دارد چون ممکن است هزینه‌ی تاکسی بسیار زیاد باشد یا برای استفاده از مترو و اتوبوس به کارت‌های خاصی نیاز داشته باشید.

 • به موقع به فرودگاه بروید

این مرحله بسیار مهم است شما باید فقط چند ساعت قبل از حرکت در فرودگاه حاضر شوید تا با آرامش تمام کارهایتان را انجام دهید. همچینن برای پرداخت عوارض خروج از کشور بهتر است چند روز قبل و به صورت اینترنتی این عوارض را پرداخت کنید.

 • دفتر برنامه ریزی سفر برای خود داشته باشیم

اگر کاغذی برای یاداشت برنامه های روزانه، هفنگی و… داشته باشید باعث می شود تا کارهایتان را فراموش نکرده و به درستی انجام دهید. برای اینکه بتوانیم برنامه ها و وظایف خود را برنامه ریزی کنیم، بهتر است از دفتری به نام دفتر برنامه ریزی استفاده کنیم.

برنامه ریزی سفر یک روزه

برنامه ریزی برای سفر یک روزه معمولا زمانی انجام می شود که درون شهر و یا در نزدیک شهر صورت بگیرد. اکنون اغلب تورهای مسافرتی اقدام به برگزاری تورهای یک روزه می کنند و شما می توانید با کمترین هزینه با خانواده و دوستان به سفر یک روزه بروید. اگر علاقه به سفر با تور نداشته باشید و می خواهید با ماشین شخصی سفر کنید به این نکات باید دقت کنید.

 • زمان رفت و برگشت را تعیین‌ کنید

تعیین زمان رفت و برگشت در سفر یک روزه از کار های مهمی می‌باشد. اگر نتوانید مدیرت زمان را انجام دهید وقت کم خواهید آورد و به طور کلی سحرخیز بودن باعث می شود تا شما چند ساعت از برنامه جلو باشید.

 • بررسی ساعات در طول مسیر

چون برای رفتن به سفر یک روزه زمان زیادی ندارید، باید مقصدتان دور نباشد تا زمان خود را در راه نگذرانید. قبل از حرکت باید زمان رفت و برگشت خود را بررسی کرده و طبق این زمان مدیریت کنید و یک برنامه ریزی خوب داشته باشید تا از سفر نهایت لذت را ببرید.

 • زمانی برای غذا خوردن در نظر بگیرید

اگر خودتان برای سفر یک روزه برنامه‌ریزی می‌کنید دقت کنید که به فکر غذای مورد نیازتان نیز باشید. اگر ظهر به مقصد می‌رسید قبل از گشت و گذار ابتدا غذا صرف کنید. سفر با گرسنگی جالب نیست. همچینن صرف صبحانه و شام را هم فراموش نکنید.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره برنامه ریزی سفر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «برنامه ریزی سفر» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید