کد مطلب:  64328 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چلسی- لیورپول؛ نبرد 900 هزار پوندی

چلسی- لیورپول؛ نبرد 900 هزار پوندی

صد و پنجاهمین دوره رقابتها جام حذفی انگلیس در حالی از 6 آگوست 2021 آغاز شد که در این رقابتها 729 تیم شرکت کردند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مهدی زارعی- مسابقات مقدماتی جام حذفی انگلیس با شرکت تیمهای محلی و دسته های پایین تر برگزار می شود و هرچه رقابتها به مراحل بالاتر می رسد، تیمهای بزرگ تر از دسته های بالاتر به جام وارد می شوند. حتی در رقابتهای کم اهمیت تیمهای محلی نیز برای تیمها بسته به برد و باخت، درآمدی از مسابقه در نظر گرفته می شود؛ از جمله 1125 پوند برای برد در مسابقه دور اول مراحل مقدماتی و 375 پوند برای تیم بازنده در همین مرحله. تیمی که از پایین ترین مرحله کار خود را آغاز می کند باید در شش دور به میدان برود و در صورت برد در ششمین دور مقدماتی صاحب 9375 پوند می شود. اما در صورت باخت در این مرحله 3125 پوند به دست می آورد. در این مراحل تیمهایی از دسته های نهم، هشتم و هفتم لیگ حضور دارند و به تدریج لیگ ملی شمال و جنوب نیز به آنها اضافه می شوند.

در رقابتهای فصل 22-2121 و از دور سوم این مسابقات با ورود 20 تیم از لیگ برتر و 24 تیم از رقابتهای چمپیون شیپ مسابقات شکل جدی تری به خود گرفت و تیمهای برنده این مرحله هر کدام 82 هزار پوند دریافت کردند. از دور چهارم تیم جدیدی به رقابتها اضافه نشد، اما افزایش درآمد باشگاهها همچنان ادامه یافت. 90 هزار پوند برای تیم برنده در این مرحله، 180 هزار پوند برای برد در دور پنجم و 360 هزار پوند برای برد در یک چهارم نهایی به تیمهای برنده رسید و تیمهایی که به نیمه نهایی رسیدند 450 هزار پوند دریافت کردند. تیم های برنده مسابقه نیمه نهایی صاحب 900 هزار پوند شدند و سرانجام نوبت به بازی 900 هزار پوندی جام رسید؛ مسابقه فینال که تیم برنده با گرفتن 900 هزار پوند دیگر، صاحب 1.8 میلیون پوند از قهرمانی جام حذفی می شود.

پخش تلویزیونی این مسابقات نیز بین دو شبکه BBC  و ITV تقسیم شد و تنها یک مسابقه بین تیمهای کاردیف سیتی و پرستون توسط شبکه S4C پخش شد. تیم چلسی که همچون سایر تیمهای لیگ برتر از دور سوم پای به جام گذاشت، با برتری مقابل چسترفیلد(5-1)، پلیموث آرگیل(2-1)، لوتون تاون(3-2)، میدلزبورو(2-0) و کریستال پالاس(2-0) در حالی به فینال رسید که تنها دو بازی نخست خود را طبق قرعه در خانه انجام داد. لیورپول هم با برد مقابل شروزبری تاون(4-1)، کاردیف سیتی(3-1)، نورویچ سیتی(2-1)، ناتینگهام فارست(1-0) و منچسترسیتی(3-2) از مسیری دشوارتر به فینال صعود کرد. در حالی که سه بازی نخست این تیم در خانه برگزار شد. رقابتهای نیمه نهایی نیز همچون همیشه در زمینی بی طرف( ومبلی) برگزار گردید.

حالا تا ساعاتی دیگر لیورپول و چلسی برای افتخار قهرمانی در دوره 150 جام حذفی انگلیس با هم مسابقه می دهند؛ در حالی که تیم برنده با دستیابی به جایزه 1.8 میلون پوندی، 900 هزار پوند بیشتر از تیم بازنده از این مسابقه عایدی خواهد داشت.

: برای دریافت مشاوره درباره چلسی- لیورپول؛ نبرد 900 هزار پوندی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «چلسی- لیورپول؛ نبرد 900 هزار پوندی» در کادر زیر بنویسید :

2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید