کد مطلب:  63728 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
برخورد پلیس فتا با تبلیغات کلاهبرداران ارز دیجیتال

برخورد پلیس فتا با تبلیغات کلاهبرداران ارز دیجیتال

بر اساس اعلام پلیس فتا، تبلغ کنندگان پروژه‌های ارز دیجیتال یا طرح‌های سرمایه‌‌گذاری در صورت اثبات کلاهبرداری به عنوان شریک جرم شناسایی خواهند شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، بر اساس اعلام رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا کسانی که در فضای مجازی تبلیغ سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال و طرح‌های سرمایه‌‌گذاری را تبلیغ می کنند در صورت اثبات کلاهبرداری از سوی این سایت ها به عنوان شریک جرم شناسایی شده و با آن ها برخورد قانونی خواهد شد.

سرهنگ علی‌‌محمد رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا در گفتگو با خبرنگاران در مورد کلاهبرداری های برخی سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال گفت: امروزه با توجه به نوسانات بازار سرمایه‌‌گذاری، برخی شهروندان سرمایه خود را در حوزه ارز‌‌های دیجیتال سرمایه‌‌گذاری می‌‌کنند و کلاهبرداران سایبری نیز با اطلاع از این موضوع، مسیر حرکت خود را تغییر داده و اقدام به کلاهبرداری از هموطنان با عنوان سرمایه‌‌گذاری در ارز دیجیتال می‌‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کلاهبرداری های ارز دیجیتال با اشکال مختلفی در ایران دیده شده است افزود: طی رصد‌‌های صورت‌‌گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا، مشاهده می‌شود که برخی گردانندگان صفحات و کانال‌‌های پر‌مخاطب و حتی برخی سلبریتی‌‌ها و افراد مشهور، اقدام به تبلیغ در این حوزه می‌‌کنند و از شهروندان برای سرمایه‌‌گذاری در این زمینه دعوت به عمل می‌‌آورند.

سرهنگ علی‌‌محمد رجبی در ادامه خاطر نشان کرد: در این میان با توجه به عدم اطلاعات و آگاهی اشخاص تبلیغ‌‌کننده، برخی از شهروندان ناخواسته به سمت ارز‌‌های تقلبی و به دام کلاهبرداران هدایت شده و زمینه سوء‌‌استفاده از آنان فراهم می‌شود. سرهنگ رجبی در تشریح این موضوع گفت: بسیاری از ارز‌‌ها و پروژه‌ها در ابتدا با جنجال و حاشیه‌‌سازی اسم و رسمی برای خود کسب می‌‌کنند و حتی برخی سایت‌‌های معتبر نیز به اشتباه از آنها حمایت می‌‌کنند، اما پس از مدتی بعد از جمع‌آوری مبالغ قابل‌‌توجه، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌‌کنند.

در پایان این مقام نیروی انتظامی به فعالین فضای مجازی و تبلیغ کنندگان در پلتفرم های مختلف هشدار داد که در این فضا بدون داشتن تخصص لازم اقدام به تبلیغ این‌گونه موارد نکنند، چرا که در صورت تبلیغ و وقوع هر گونه کلاهبرداری در خصوص ارز یا سایت تبلیغ‌‌شده، برابر قانون در مقابل مقام محترم قضایی قرار خواهند گرفت.

: برای دریافت مشاوره درباره برخورد پلیس فتا با تبلیغات کلاهبرداران ارز دیجیتال فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «برخورد پلیس فتا با تبلیغات کلاهبرداران ارز دیجیتال» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید