کد مطلب:  60712 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ایران یک گام دیگر به جام جهانی قطر نزدیکتر شد

ایران یک گام دیگر به جام جهانی قطر نزدیکتر شد

تیم ملی فوتبال ایران در ادامه رقابتهای خود در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر از ساعت 19:30 دقیقه دیروز سه شنبه در شهر امان مقابل تیم ملی سوریه قرار گرفت.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی، تیم ملی فوتبال ایران در ادامه رقابتهای خود در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر از ساعت 19:30 دقیقه دیروز سه شنبه در شهر امان پایتخت اردن  در مقابل  تیم ملی سوریه قرار گرفت که این دیدار با برتری 3-0 ملی پوشان به پایان رسید. سردار آزمون در دقیقه 33 ، احسان حاجی صفی در دقیقه 42 و از نقطه پنالتی و علی قلی زاده در دقیقه 89 برای ایران گل زدند.

ایران یک گام دیگر به جام جهانی قطر نزدیکتر شد
ایران یک گام دیگر به جام جهانی قطر نزدیکتر شد

تیم ملی ایران در این دیدار با ترکیب  امیر عابدزاده، صادق محرمی، احسان حاج صفی، شجاع خلیل‌زاده، سعید عزت‌الهی ، امید نورافکن، احمد نورالهی، وحید امیری، محمدحسین کنعانی‌زادگان، علی قلی‌زاده و سردار آزمون به میدان رفت.

ملی پوشان که پس از برتری برابر لبنان در دقایق پایانی از روحیه بالایی برخوردار بودند بازی را هجومی آغاز کردند و در بیشتر دقایق نیمه اول در زمین حریف توپ را در اختیار داشتند.

در دقیقه 33 این دیدار وحید امیری که به جرات می توان گفت  تاثیرگذارترین بازیکن در کل بازی بود، در مرکز زمین صاحب توپ شد و با پاس در عمق پشت مدافعان حریف سردار آزمون را صاحب موقعیت کرد که  این بازیکن با ورود به محوطه  و یک بغل پای زیبا سبب باز شدن دروازه سوریه شد.

در دقیقه 38 و در حالی که لحظاتی از صحنه برخورد توپ وحید امیری به دست مدافع حریف گذشته بود،به داور اطلاع داده شد که باید این صحنه را از طریق VAR بازبینی کند که پس از دیدن دوباره صحنه داور اعلام ضربه پنالتی کرد. این ضربه را احسان حاجی صفی در دقیقه 42 به گل دوم ایران تبدیل کرد.

برتری-سه-گله-ایران-در-برابر-سوریه
برتری-سه-گله-ایران-در-برابر-سوریه

 

در دقیقه 43 مدافعان ایران غافلگیر شدند و در حالی که هنوز نظم تیمی خود را پیدا نکرده بودند ضربه محمود مواس به زیر تیر افقی دروازه امیر عابدزاده برخورد کرد و به بیرون آمد. در ادامخ تا پایان نیمه دوم اتفاق خاص دیگری رخ نداد و بازی در نیمه اول با نتیجه 2-0 برنده به رختکن رفتند.

 

در نیمه دوم ملی پوشان ایران صاحب توپ و میدان بودند و حملات زیادی را روی دروازه حریف انجام دادند اما هر بار در زدن ضربه آخر دقت لازم را نداشتند تا بر تعداد گل‌هایی که در نیمه اول زده بودند اضافه نشود.

در دقیقه 87 بازهم ایستادن بازیکنان تیم ملی و به ویژه صادق محرمی دروازه ایران را با خطر جدی مواجه کرد اما بازیکن سوریه در زدن ضربه آخر ناکام بود و نتوانست دروازه عابدزاده را با خطر مواجه کند.

دو دقیقه بعد در شرایطی که سوریه در موقعیت حمله بود ایران دست به ضد حمله زد و توپی برای علی قلی زاده ارسال شد که این بازی با نفوذ از جناح چپ به درون محوطه جریمه چند بازیکن حریف را جا بگذارد و با حرکات تکنیکی در موقعیت گل قرار بگیرد و گل سوم را وارد دروازه سوریه کند.

ایران یک گام دیگر به جام جهانی قطر نزدیکتر شد
ایران یک گام دیگر به جام جهانی قطر نزدیکتر شد

تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی برابر سوریه16 امتیازی شد و با توجه به شکست عراق برابر کره جنوبی و شکست لبنان برابر امارات فاصله امتیازی اش را با تیم‌های سوم و چهارم بیشتر کرد تا به همراه کره جنوبی 14 امتیازی شانس‌های صعود مستقیم به جام جهانی قطر باشند.

نظر خود را درباره «ایران یک گام دیگر به جام جهانی قطر نزدیکتر شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید