کد مطلب:  65670 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
خودروسازی BYD برترین سازنده‌ی خودروهای برقی

خودروسازی BYD برترین سازنده‌ی خودروهای برقی

شرکت BYD به‌تازگی موفق شده است تا جایگاه تسلا به عنوان برترین سازنده‌ی خودروهای برقی را به خود اختصاص دهد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

شرکت BYD به‌تازگی موفق شده است تا جایگاه تسلا به عنوان برترین سازنده‌ی خودروهای برقی را به خود اختصاص دهد. این کمپانی چینی، که توسط شرکت برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway) با مدیریت وارن بافت پشتیبانی می‌شود، در نیمه‌ی اول سال جاری میلادی تعداد 641 هزار خودروی برقی را به فروش رساند و از این نظر نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته، رشد 300 درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش آسمونی، شرکت تسلا با فروش 564 هزار خودروی برقی در نیمه‌ی اول سال 2022 در جایگاه دوم برترین تولیدکنندگان خودروهای برقی قرار گرفت. این شرکت مشکلات زنجیره‌ی تامین به علت تعطیلی کارخانه‌ها در چین را دلیل کاهش فروش خودروهای خود معرفی کرده است. کارخانه‌های تسلا در مناطقی از چین قرار دارند که ویروس کرونا مجدداً در آن‌ها شیوع یافته اما این موضوع برای کارخانه‌های BYD صدق نمی‌کند.

BYD همچنین در بازار باتری‌های خودروهای برقی نیز عملکرد خوبی داشته و حالا پس از شرکت CATL و بالاتر از LG Energy در جایگاه دوم بزرگ‌ترین تولیدکنندگان باتری خودروهای برقی قرار دارد. البته شرکت LG Energy نیز به علت تعطیلی کارخانه‌ها در چین نیز نتوانسته تا تعداد خودروهای تولیدی خود را به حد مورد نیاز برساند.

: برای دریافت مشاوره درباره خودروسازی BYD برترین سازنده‌ی خودروهای برقی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خودروسازی BYD برترین سازنده‌ی خودروهای برقی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید