نحوه برخورد با بد دهنی نوجوانان | آسمونی
کد مطلب: 60504 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نحوه برخورد با بد دهنی نوجوانان

نحوه برخورد با بد دهنی نوجوانان

بسیاری از والدین عزیز از بابت بد دهنی فرزند نوجوان خود شاکی هستند. در پاسخ باید متذکر شد که بد دهنی کودک با نوجوان متفاوت است
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنام یگانه عالم

نوع برخورد با بددهنی نوجوانان و کودکان متفاوت است. اغلب در سن نوجوانی از 13 تا 16 سالگی، نوجوانان در معرض به کار بردن الفاظ بد و "بد دهنی" قرار دارند، نوجوان ها تصور می‌کنند هرچه از الفاظ بدتری استفاده کنند در بین هم‌ سالان و دوستان خود محبوب تر و حتی مورد تایید ان ها هستند.

در واقع استفاده از الفاظ بد و زشت را نشان دهنده بزرگ شدن و قدرت نمایی خود می‌دانند که هرچه بزرگ تر میشود متوجه خواهد شد که باید از کلمات بهتری استفاده کند، چون در بین دوستان و مردم بیشتر پذیرا خواهد بود و این امر به مرور زمان از بین می‌رود.

علت دیگر ممکن است در فیلم ها بازی های انلاین الفاظ را یاد گرفته و بکار ببرند بخصوص (در بازی های انلاین در هنگام افزایش هیجان)

علت بعدی اگر والدین از همان ابتدا از کلمات نادرست استفاده کنند و چهارچوب را به بچه یاد ندهند، در واقع به فرزند خود اجازه استفاده از الفاظ رکیک را داده اند و بهترین شیوه برای مقابله با این مشکل پر کردن وقت نوجوان به طریق مثبت است، نه با زور بلکه دوستانه؛ تا لجبازی و جبهه گیری صورت نگیرد و معاشرت بیشتر با اعضای خانواده.

سارا فلاحی

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره نحوه برخورد با بد دهنی نوجوانان فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

ثبت نظر درباره «نحوه برخورد با بد دهنی نوجوانان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 3 = ?