مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  59649 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شرایط جدید پرداخت وام قرض الحسنه اعلام شد

شرایط جدید پرداخت وام قرض الحسنه اعلام شد

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه را برای اجرا به بانک‌ها ابلاغ کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی،  اوایل مرداد ماه سال جاری شورای پول و اعتبار در آخرین جلسه خود در دولت دوازدهم، با افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه موافقت کرد و در پی آن، افزایش تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری و عادی بانک‌ها و بانک‌های قرض‌الحسنه تا مبلغ 50 میلیون تومان صورت گرفت.

بر اساس این مصوبه، سقف تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل اعم از خانگی، ایثارگران و افراد تحت پوشش و نظارت  کمیته امداد امام خمینی  و سقف فردی تسهیلات قرض‌الحسنه اعطایی برای خرید انشعابات و توسعه خانگی و کارگشایی امور کسب‌وکار کوچک روستایی تا مبلغ 100میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

همچنین، مصوب شد که سقف فردی و مدت بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مسکن محرومان شهری برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی‌ و سازمان بهزیستی کشور نیز افزایش یابد که بر این اساس برای شهرهای کوچک کمتر از 200 هزار نفر، 80 میلیون تومان و برای سایر شهرها 100میلیون تومان با مدت زمان بازپرداخت 10 ساله مشخص شد.

حال در این میان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور انجام تمهیدات لازم درجهت افزایش سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه بخشنامه‌ای را به مدیران عامل بانک‌های دولتی، غیردولتی، موسسات اعتباری غیر بانکی، شرکت دولتی پست بانک و بانک مشترک ایران - ونزوئلا ابلاغ کرد.

 

بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره شرایط جدید پرداخت وام قرض الحسنه اعلام شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شرایط جدید پرداخت وام قرض الحسنه اعلام شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید