کد مطلب:  59808 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جمهوری خواهان خواستار استیضاح بایدن

جمهوری خواهان خواستار استیضاح بایدن

نمایندگان جمهوری خواه در کنگره آمریکا بار دیگر خواستار استیضاح رئیس جمهور و وزیرخارجه این کشور و همچنین استعفای داوطلبانه رئیس دولت کنونی از سمت خود شدند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از اسپوتنیک، اندی بیگز، رهبر کمیته آزادی کنگره آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد که در پی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان ایالات متحده درخواست خود برای استیضاح جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و آنتونی بلینکن را بار دیگر مطرح کردند.

بیگز در یک نشست مطبوعاتی در ساختمان کنگره گفت: «ما با نهایت غم و تأثر خواستار استعفای جو بایدن، رئیس جمهور هستیم. ما همچنین تلاش می‌کنیم آنتونی بلینکن، وزیر خارجه استیضاح شود. ما باور داریم که وی سزاوار مجازات است».

کِلی هیگنز دیگر عضو کنگره آمریکا نیز در این کنفرانس مطبوعاتی گفت که وی اوایل روز سه شنبه سه قطعنامه به صحن مجلس نمایندگان آمریکا ارائه کرده است که در آنها خواستار استعفای بایدن و دو تن از مشاوران نظامی بلندپایه وی، لووید آستین وزیر دفاع آمریکا و مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا شده است.

این نماینده جمهوری خواه از ایالت لوئیزیانا گفت: 

طرح درخواست برای استعفای رئیس جمهور وقت یک اقدام تأثر برانگیز است.

در پایان وی افزود که رئیس جمهور باید برای حفظ حداقلی از شأن و احترام مقام ریاست جمهوری داوطلبانه از مقام خود کناره‌گیری کند و راه را برای سپردن زمام امور به دست کامالا هریس معاون خود هموار سازد.

: برای دریافت مشاوره درباره جمهوری خواهان خواستار استیضاح بایدن فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جمهوری خواهان خواستار استیضاح بایدن» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید