آخرین جزئیات تردد مسافران در مرز های کشور | آسمونی
کد مطلب: 60661 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تردد در اکثر مرز های زمینی کشور آزاد است

تردد در اکثر مرز های زمینی کشور آزاد است

طبق اعلام مسئولان گمرک ایران، طی هفته‌های اخیر، تقریبا همه مرزهای زمینی برای ورود و خروج مسافر از کشور بازگشایی شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و  نقل از صدا و سیما، سید روح اله لطیفی سخنگوی گمرک ایران اعلام کرد: در حال حاضر مرز ترکیه به طور کامل باز است و مسافران می‌توانند از طریق زمینی وارد یا خارج شوند. همچنین مرز افغانستان، پاکستان، ارمنستان و مرز کشورهای حاشیه خلیج فارس با مشکلی در حد تردد مسافر مواجه نیست، البته داشتن تست پی سی آر و کارت واکسیناسیون برای ورود در اکثر این کشورها اجباری است.

لازم به ذکر است در مرز عراق همچنان محدودیت‌هایی وجود دارد و ورود به بخش عربی این کشور صرفاً به صورت هوایی مجاز است، در مسیر زمینی مسافران برای ورود فقط می‌توانند به بخش اقلیم کردستان عراق تردد کنند، اما باید مجوز لازم را دریافت کنند. در مرز ترکمنستان نیز محدودیت‌ها هم چنان پابرجاست و ورود و خروج مسافر همچنان صورت نمی‌گیرد.

بر اساس این گزارش، در مرز عراق همچنان محدودیت‌ها وجود دارد و ورود به بخش عربی این کشور صرفاً به صورت هوایی مجاز است، در مسیر زمینی مسافران برای ورود فقط می‌توانند به بخش اقلیم کردستان عراق تردد کنند، اما باید مجوز لازم را دریافت کنند. در مرز ترکمنستان محدودیت‌ها پابرجا و ورود و خروج مسافر همچنان صورت نمی‌گیرد.

این در حالی است که تردد مسافر در مرزها از طریق هوایی نیز از مدت‌ها پیش با مشکلی مواجه نبوده و درجریان است.

به گفته سخنگوی گمرک ایران، در حال حاضر تردد کالا با مشکلی مواجه نیست، اما طی روزهای اخیر پذیرش کالا از سمت روسیه که عمدتاً تره‌بار است با کاهش مواجه شده است.

از اسفند ماه سال 1398و با شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا محدودیت‌هایی در مرزها و حوزه های تجاری و مسافری اعمال شد، اما  در اوایل سال 1399 محدودیت تجاری و مبادلات کالا برطرف و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و عمدتاً به صورت ترانشیپمنت تجارت از سرگرفته شده بود، اما تا همین چند وقت پیش تردد مسافر از مرزها و حتی ورود به ایران حتی به صورت زمینی ممنوع بود و فقط در شرایط خاص و با مجوزهای مخصوص صورت می‌گرفت.

 

 

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره تردد در اکثر مرز های زمینی کشور آزاد است فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «تردد در اکثر مرز های زمینی کشور آزاد است»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?