کد مطلب:  66336 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، اتفاق شرم آور برای فوتبال ایران

بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، اتفاق شرم آور برای فوتبال ایران

در جدول گروهی فوتبال بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، در برابر هر سه مسابقه تیم ملی فوتبال امید کشورمان شکست(3-0) ثبت شده است!
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مهدی زارعی- حضور در رقابتهای معتبر دوستانه سالهاست که به یک آرزوی دست نیافتنی برای فوتبال ایران بدل شده است. کاری هم نمی شود کرد. نه پول برای کارهای « غیر ضروری»! هست( مثل بازیهای تدارکاتی) و نه ارتباطات سیاسی ایران طوری هست که بتواند به راحتی با بسیاری از کشورها مسابقه بدهد( حتی در صورت داشتن پول)

از آمریکا و کانادا در قاره آمریکا گرفته تا اوکراین در اروپا و مراکش در آفریقا و عربستان در آسیا، همه و همه کشورهایی هستند که ایران با آنها ارتباط سیاسی ندارد و نتیجه این امر، لغو بازی دوستانه تیم ملی بزرگسالان ایران مقابل کانادا می شود.

در این شرایط بدترین مساله ممکن، ترس از شکست هست که سبب شده ایران از حضور در بسیاری از مسابقات پیش روی خود نیز خودداری کند. چه تیم ملی بزرگسالان که از بازی با تیمهای قدرتمندتر از خود فرار می کند و چه تیمهای پایه.

تیم ملی امید هم فرصتی مناسب داشت که در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی با عربستان، آذربایجان و مراکش همگروه بود و فرصتی مناسب برای سه دیدار تدارکاتی خوب داشت. حتی با این که مسوولان کشورمان از رویارویی با عربستان و مراکش فرار می کنند.

اما با وجود ثبت نام ایران در این مسابقات، باشگاهها هیچ همکاری با تیم ملی امید نکردند و نتیجه این شد که تیم حتی نتوانست آماده حضور در این رقابتها شود. در این شرایط بهترین کار از نظر مسوولان چه بود؟ انصراف از مسابقات! این در حالی بود که می شد بازیکنانی جوان تر از تیمهای جوانان یا حتی نوجوانان را به این رقابتها اعزام کرد. اما ترس مانع از این امر شد.

حالا باید منتظر ماند و دید که چه مقدار جریمه در انتظار ایران است. این در حالی است که سه مسابقه باارزش برای تیمی از بین رفت که سال آینده ناگزیر است در رقابتهای آسیایی به میدان برود و کمی بعد هم نوبت به انتخابی المپیک می رسد.

به هر شکل اگر سه باخت(3-0) ایران را از جدول مسابقات حذف کنیم، نتایج فوتبال بازی های همبستگی کشورهای اسلامی چنین است:

 

گروه اول:

ترکیه(1-0) سنگال

الجزایر(3-0) کامرون

ترکیه(3-2) کامرون

سنگال(1-1) الجزایر

سنگال(2-0) کامرون

ترکیه(1-1) الجزایر

 

گروه دوم:

عربستان(1-0) آذربایجان

عربستان(2-0) مراکش

مراکش(2-2) آذربایجان

با صعود دو تیم از هر گروه، تکلیف تیمهای حاضر در نیمه نهایی مشخص شد و نتایج زیر در نیمه نهایی رقم خورد:

ترکیه(1-0) آذربایجان

عربستان(2-1) الجزایر

دیدارهای رده بندی بین دو تیم آذربایجان و الجزایر با تساوی(0-0) خاتمه یافت تا آذربایجان با برتری(4-3) در ضربات پنالتی عنوان سوم بازیها را از آن خود سازد.

فینال نیز بین ترکیه و عربستان برگزار و ترکیه با یک گل پیروز و عنوان قهرمانی را از آن خود ساخت. 

: برای دریافت مشاوره درباره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، اتفاق شرم آور برای فوتبال ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، اتفاق شرم آور برای فوتبال ایران» در کادر زیر بنویسید :

2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید