کد مطلب:  60320 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مزاحمت‌های تلفنی برای یک زن و مرد کره‌ای پس از انتشار سریال بازی مرکب

مزاحمت‌های تلفنی برای یک زن و مرد کره‌ای پس از انتشار سریال بازی مرکب

چقدر می تواند عجیب باشد که افرادی در کشورهای مختلف با این شماره ها تماس بگیرند و بگویند آیا می توانند در این بازی شرکت کنند و جایزه بگیرند؟
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از جدیدترین سریال های کره جنوبی که سریال بازی مرکب نام دارد، پس از انتشار از نتفلیکس تبدیل به پربازدیدترین سریال های این شبکه قرار گرفته.

اما برای این سریال یک حاشیه ی عجیب به وجود آمده است که در ادامه ی این پست آسمونی به آن می پردازیم.

ماجرای مزاحمت‌های تلفنی برای یک زن و مرد کره ای چیست؟

مزاحمت‌های تلفنی برای یک زن و مرد کره‌ای پس از انتشار سریال بازی مرکب
مزاحمت‌های تلفنی برای یک زن و مرد کره‌ای پس از انتشار سریال بازی مرکب

سریال بازی مرکب که نام آن از یک بازی سنتی کودکانه در کره جنوبی الهام گرفته شده است، ضمن به تصویر کشیدن فاصله طبقاتی در کره‌جنوبی، وسوسه شدن 456 بدهکار مالی را برای شرکت در یک بازی مرگبار روایت می‌کند که برنده آن می‌تواند صاحب جایزه نقدی بزرگی شود. برگزارکنندگان این بازی، یک کارت ویزیت را که در آن یک شماره تماس 8 رقمی درج شده به افراد مستعدی که شناسایی شده‌اند، می‌دهند تا برای اعلام حضور قطعی در این بازی با آن تماس بگیرند.

هانا کیم، 26 ساله، که کارمند یکی از ادارات مستقر در سئول است چنان مجذوب این سریال شده که دیدن آن را به تمامی دوستان خود توصیه کرده ولی همزمان با این که تعداد بیشتری از قسمت‌های این سریال پخش می‌شده، مزاحمت‌های تلفنی او نیز بیشتر شد؛ تماس‌های گاه و بیگاهی از کلمبیا گرفته تا کره جنوبی که جملگی از او سوال می‌کنند که آیا با مدیریت بازی مرکب تماس گرفته‌اند؟ او سپس متوجه می‌شود که شماره تلفن او بسیار به شماره درج شده در کارت ویزیت برگزارکنندگان بازی مرکب نزدیک است.

خانم کیم با نتفلیکس، سفارش دهنده سریال و سیرن پیکجر که تهیه کننده کره‌ای این سریال است، تماس گرفته و از آنها کمک خواسته ولی مقام‌های این دو شرکت در واکنش نخست اعلام کرده‌اند که به افرادی همچون او خسارتی پرداخت نمی‌کنند ولی با ویرایش صحنه‌هایی که شماره تلفن کارت ویزیت دیده می‌شود، مشکل را رفع خواهند کرد.

اما هنوز این شماره تلفن در ثانیه‌های نخست تیزر رسمی سریال دیده می‌شود؛ تیزری که تا کنون در شبکه یوتیوب بیش از 20 میلیون بیننده داشته است.

البته این مشکل تنها به خانم کیم محدود نبوده و یک مرد چهل و خورده‌ای ساله نیز بدون افشای نام خود به رسانه‌های محلی کره خبرداده که شماره تلفن همراهش دقیقا با شماره نمایش داده شده در سریال یکسان است. او که مالک یک شرکت کوچک تجاری است مدعی شده که با آغاز پخش سریال بازی مرکب روزانه چهار هزار تماس اضافی داشته و هر 20 ثانیه یکبار گوشی او زنگ می‌خورده؛ چنان که ناگزیر شده برای خواب شبانه به دارو پناه ببرد.

با این حال، هو کیونگ یونگ، یک سیاستمدار کره‌ای به او پیشنهاد کرده تا خط تلفن خود را در ازای 84 هزار دلار به او بفروشد ولی این بازرگان کره‌ای گفته که به دلیل وابستگی بالای کسب و کارش به این شماره تلفن قادر به تغییر یا فروش آن نیست.

در آخر این پست، فقط به این نکته توجه کنید که چقدر می تواند عجیب باشد که افرادی در کشورهای مختلف با این شماره ها تماس بگیرند و بگویند آیا می توانند در این بازی شرکت کنند و جایزه بگیرند؟ با اینکه در این سریال می بینیم بسیاری از شرکت کنندگان کشته می شوند و اینکه واقعا نمی دانند این فقط یک سریال بوده است؟

: برای دریافت مشاوره درباره مزاحمت‌های تلفنی برای یک زن و مرد کره‌ای پس از انتشار سریال بازی مرکب فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «مزاحمت‌های تلفنی برای یک زن و مرد کره‌ای پس از انتشار سریال بازی مرکب» در کادر زیر بنویسید :

4 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید