کد مطلب:  29769  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بازیگر کیست و به چه کسی بازیگر می گویند؟ + تعریف هنر بازیگری

بازیگر کیست و به چه کسی بازیگر می گویند؟ + تعریف هنر بازیگری

هنرپیشه یا بازیگر به کسی گفته می‌شود که به‌طور حرفه‌ای نقشی را در یک نمایش، تئاتر، سینما و تلویزیون بازی...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

هنرپیشه یا بازیگر به کسی گفته می‌شود که به‌طور حرفه‌ای نقشی را در یک نمایش، تئاتر، سینما و تلویزیون بازی می‌کند. اگر می خواهید در مورد هنر بازیگری بیشتر بدانید این بخش آسمونی را حتما مطالعه نمایید چرا که به تعریف بازیگر و هنر بازیگری می پردازیم.

بازیگر کیست و بازیگری چیست؟

بازیگر ، که در گذشته «آکتور» یا «آرتیست» خوانده می‌شد، کسی است که نقشی را در اثری نمایشی بازی می‌کند. این اصطلاح بیشتر برای آنان که در نقش بازی می‌کنند بکار می‌رود هرچند که صداپیشه‌ها و بازیگران نقش‌ها در نمایش‌های رادیویی نیز ممکن است هنرپیشه خوانده شوند. هنرپیشه می‌تواند کار خود را در چهارچوب یک تئاتر، فیلم، مجموعه تلویزیونی یا در حین آموزش دیگر هنرپیشگان انجام دهد. هنرپیشه‌ها گاه به صداگذاری شخصیت‌های کارتونی یا صحبت کردن بجای افرادی در آگهی‌های تلویزیونی هم می‌پردازند. هنرپیشگان امروزی گاه در بازی‌های رایانه‌ای هم نقشی را به اجرا می‌گذارند. این کار توسط ثبت حرکات و صدای آنها و بازسازی داده‌های رایانه‌ای بدست آمده صورت می‌گیرد. حرفه هنرپیشگی از پیشه‌های بسیار کهن بشری است.

مسئول انتخاب بازیگران مسئولیت انتخاب بازیگران را، یا تهیه‌کننده و کارگردان با مشارکت همدیگر انجام می‌دهند یا از فردی می‌خواهند که زیر نظر آنها، بازیگران مناسب را انتخاب کند.

بازیگردان او کسی است که مسئولیت بازیگران را بر عهده دارد، نقششان را به آنها تفهیم می‌کند و نقششان را با آنها تمرین می‌کند و سر انجام، آنها را برای بازی نهایی جلوی دوربین آماده می‌کند. برخی از کارگردان‌ها این کار را خودشان انجام می‌دهند، اما امروزه در فیلم سازی حرفه‌ای، معمولاً از شخصی که خود اشراف کامل به عرصه بازیگری دارد (حتی گاهی از بازیگران مطرح)، استفاده می‌شود، تا این مسئولیت را به عهده گیرند و به نوعی بازیگران را کارگردانی کنند.

بازیگران اصلی بازیگرانی که نقش‌های مهم فیلم را بر عهده دارند، به ویژه نقش‌های اول و دوم.

بازیگران نقش جزئی(هنرور) نقش کوچکی در فیلم که معمولاً با ذکر یک یا دو جمله همراه است و همین آن را از نقش سیاهی لشکر که کلمه‌ای به زبان نمی‌آورد و معمولاً جزئی از جمعیت است، متمایز می‌کند. متاسفانه در روزنامه های آگهی دیده می شود (نیازمند بازیگر ) و یا (نیازمند بازیگر برای چند پروژه سینمایی تلویزیونی) اصل این ماجرا درست است و شرکت ها یا افراد منتشر کننده این چنین آگهی های گاه دارای مجوز هستند. و نیاز پروژها را تامین میکنند اما موضوعی که باید به آن اشاره شود این است که این آگهی ها برای جذب (هنرور) است و منتشر کننده آگهی هیچ اشاره ای به جذب هنرور در آگهی نکرده و خواننده این آگهی برای بازیگری مراجعه میکند و در عمل به عنوان هنرور استفاده میشوند.

سیاهی‌لشکر بازیگری که برای حضور در جمع، یا حضور تصادفی در صحنه‌ای، بی آنکه حرفی به زبان آورد، استخدام می‌شود. این بازیگران به صورت روزمزدی دستمزد می‌گیرند و بر خلاف بازیگران نقش جزئی، نامشان در عنوان بندی ذکر نمی‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره بازیگر کیست و به چه کسی بازیگر می گویند؟ + تعریف هنر بازیگری فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

CEO of ASEMOONI ltd
سردبیر پورتال آسمونی
فعال حوزه فناوری اطلاعات

instagram.com/zanganehsaeed

نظر خود را درباره «بازیگر کیست و به چه کسی بازیگر می گویند؟ + تعریف هنر بازیگری» در کادر زیر بنویسید :

8 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید