کد مطلب:  65524 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بیوگرافی محمد انصاری مدافع سابق پرسپولیس و بازیکن کنونی مس رفسنجان

بیوگرافی محمد انصاری مدافع سابق پرسپولیس و بازیکن کنونی مس رفسنجان

در سال 1401 حرکتی که محمد انصاری در بازی پرسپولیس و گسترش فولاد انجام داده بود، به عنوان حرکت جوانمردانه قرن فوتبال ایران انتخاب شد.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مهدی زارعی- در تیرماه 1396 بود که یه مدرسه فوتبال به نام شهید ابراهیم هادی در مجموعه فرهنگی مسجد امام خمینی در شهرک شهید محلاتی توسط محمد انصاری مدافع وقت باشگاه پرسپولیس تاسیس شد. تا آن موقع خیلی ها چیزی درباره ابراهیم هادی نمی دانستند اما این اقدام مدافع پرسپولیس باعث شد تا هادی یک بار دیگه مورد توجه قرار گیرد و بسیاری تصمیم گیرند که کتاب« سلام بر ابراهیم» را بخوانند و از روزهایی مطلع شوند که هادی کشتی می گرفت و تلاش می کرد در عین گمنامی، جوانمردی را روی تشک حفظ کند.

انصاری در افتتاح مدرسه فوتبال خود گفت:

 

سال 90 بود که کتاب سلام بر ابراهیم را خواندم و آن قدر عاشق و شیدای مرام و معرفت « داش ابرام» شدم که تصمیم گرفتم یک مدرسه فوتبال تاسیس کنم و در این مدرسه، مباحث فرهنگی و ورزشی به صورت همزمان آموزش داده شوند.

 

هرچند همین کار کافی بود که محمد انصاری را در بین مردان بااخلاق و جوانمرد ورزش ایران قرار دهد اما حرکات متفاوت او، تنها به تاسیس مدرسه فوتبال ابراهیم هادی خلاصه نمی شد.

انصاری روز اول مهر 1370 در تهران به دنیا آمد. فوتبال را با تیم فجرسپاه تهران شروع کرد و بعدها در تیمهای جوانان باشگاه مهر کارون و داماش گیلان هم توپ زد. در این مدت به تیم ملی زیر 12 سال ایران هم دعوت و برای این تیم به میدان رفت.

انصاری 18 ساله بود که فوتبال را در تیمهای پایه استقلال شروع کرد و سه سال را در تیمهای جوانان و امید استقلال گذراند. او توسط پرویز مظلومی به تیم بزرگسالان استقلال راه پیدا کرد و بعد از رفتن مظلومی و سرمربیگری امیر قلعه نویی، انصاری هم یک نیم فصل را در تیم بزرگسالان استقلال سپری کرد. البته در شرایطی که استقلال برای قهرمانی رقابت داشت، قلعه نویی کمتر ریسک استفاده از یک بازیکن جوان را انجام می داد و به این ترتیب هرگز فرصتی برای بازی به انصاری نرسید. خودش هم می گفت:

 

 بازی نکردن من با توجه به مهره های زیادی که استقلال داشت، به حق بود.

 

سال 92 انصاری راهی فجرسپاسی شد و یک فصل برای این تیم بازی کرد. اولین گل خود در لیگ را با پیراهن فجر به ثمر رساند و بعد از آن، راهی شهرداری تبریز شد تا یک فصل را هم در این تیم بازی کند.

او مورد توجه برانکو ایووانکوویچ مربی وقت پرسپولیس قرار گرفت و در اردوی ترکیه بود که به جمع سرخپوشان پیوست. در پایان این اردو برانکو تصمیم گرفت انصاری را به جمع سرخپوشها اضافه کند.

انصاری در فصل 95-94 به مهره اصلی پرسپولیس تبدیل شد و در 20 بازی لیگ برای این تیم به میدان رفت. در آذرماه همان فصل در سال 94 او در بازی پرسپولیس و گسترش فولاد، با یک حرکت مورد توجه رسانه ها و فوتبالدوستان قرار گرفت. زمانی که او مصطفی اکرامی بازیکن گسترش را دریبل کرد، اکرامی تکل خشنی روی پای او انجام داد و داور هم به سرعت تصمیم گرفت که کارت زرد را به اکرامی نشان دهد. اما انصاری به سرعت به داور گفت که برخوردی با او صورت نگرفته و به این ترتیب کارت زردی به اکرامی داده نشد.

همین حرکت کافی بود که در پایان آن فصل، انصاری به عنوان بازیکن اخلاق لیگ فوتبال ایران انتخاب شود. خودش درباره انتخابش گفت:

 

خیلی ها می توانستند این جایزه را از آن خودشان کنند. اما این جایزه به من رسید.

 

انصاری بالاخره در دومین فصل حضور خود در پرسپولیس قهرمانی لیگ را با این تیم جشن گرفت. در همان روزها بود که معلوم شد قراردادش حتی به 300 میلیون هم نمی رسد و پرسپولیس در شرایطی با او قرارداد 700 میلیونی می بندد که قراردادی سه ساله امضا کند.

البته از آنجایی که صحبت از ترانسفر انصاری به خارج از کشور بود، انصاری قرارداد کمتر را دریافت کرد و به انتظار نشست. شایعاتی هم درباره حضورش در لیگ چین به زبانها افتاد اما قرارداد او هرگز بسته نشد.

انصاری و پرسپولیس در سال 1397 بالاخره حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کردند. مسابقه رفت دو تیم پرسپولیس و کاشیما انتلرز با باخت(2-0) پرسپولیس تمام شد و کار به دیدار برگشت در استادیوم آزادی کشید. انصاری چهره بدشانس این نبرد بود.

مدافع چپ پای پرسپولیسی ها روز 19 آبان بعد از درگیری با سوزوکی بازیکن قوی هیکل و بلندقامت حریف دچار مصدومیت شد. زمانی که دوربین های تلویزیونی روی صورت او قفل شد، انصاری در پاسخ پرسش پزشک تیم جمله ای به زبان آورد که مشکوک بود. او این جمله را به زبان آورد:

 

پاره شد!

 

در نشست مطبوعاتی برانکو این آسیب شدید را تایید کرد و گفت که مصدومیت انصاری ساده نیست. رباط صلیبی، انصاری را از میادین دور کرد. این در حالی بود که انصاری تازه از یک سال قبل داشت کم کم به بازیکنی کلیدی در تیم ملی تبدیل می شد و حتی در بازی انتخابی جام جهانی مقابل کره جنوبی هم در ترکیب اصلی تیم ملی جا داشت.

انصاری که در بازگشت به میادین دیگر مورد توجه کادر فنی پرسپولیس قرار نگرفت، در اسفند 1399 و بعد از فسخ قرارداد با پرسپولیس به تیم مس رفسنجان پیوست.

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی محمد انصاری مدافع سابق پرسپولیس و بازیکن کنونی مس رفسنجان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «بیوگرافی محمد انصاری مدافع سابق پرسپولیس و بازیکن کنونی مس رفسنجان» در کادر زیر بنویسید :

9 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید