مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  66286 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی؛ 2 مدال از 92 مدال، سهم ایران از دوومیدانی

بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی؛ 2 مدال از 92 مدال، سهم ایران از دوومیدانی

عملکرد دوندگان ایرانی در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی یک شکست واقعی بود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مهدی زارعی- رقابتهای دوومیدانی بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در حالی به پایان رسید که ایران از تمام داشته های خود در این مسابقات استفاده کرد و حتی پیرمردی به پایان راه رسیده همچون احسان حدادی را نیز به این مسابقات فرستاد تا شاید او بتواند برای ایران مدال کسب کند اما کسب مدال پرتاب دیسک نیازمند پرتابی 60 متری بود؛ امری که حدادی مدتهاست در رسیدن به آن ناتوان نشان داده و با وجود هزینه های گزافی که در سالهای اخیر برای او شده، مقامی بهتر از چهارمی رقابتها به دست نیاورد.

اما تنها مدال نقره ایران در این بازیها توسط فرزانه فصیحی کسب شد که با زمان 11.12 پس از ادیدیونگ اودیونگ نماینده بحرین( که زمان 11.03 را برجای نهاد) نایب قهرمان شد. این ورزشکار نیجریه ای الاصل بحرین در بازیهای آسیایی جاکارتا 3 طلا و یک نقره کسب کرد و اکنون 25 سال دارد. در حالی که فصیحی هم دیگر به پایان کار خود نزدیک شده است و نمی توان انتظار داشت که مثلا مدال نقره خود را در بازیهای بعدی بدل به طلا سازد. اودیونگ همچنین مدال نقره 200 متر این بازیها را نیز از آن خود کرد تا تنها با یک مدال قونیه را ترک نکند

تنها برنز ایران هم توسط علی فتحی گنجی در پرتاب نیزه به دست آمد که نیزه را 71.24 متر پرتاب کرد. رکوردی که البته با رکورد 88.55 متری ارشد ندیم پاکستانی و قهرمان این مسابقه فاصله بسیار زیادی داشت.

نتایج ضعیف ورزشکاران ایرانی در حالی کسب شد که در همین بازیها 14 کشور صاحب مدال طلا شدند و حتی کشورهایی چون بورکینافاسو، گامبیا، پاکستان و ساحل عاج نیز از مدال طلا بی نصیب نماندند. همچنین ترکیه میزبان 12 طلا، بحرین 5 طلا و ازبکستان 3 طلا به دست آوردند تا تفاوت ها بیشتر به چشم بیاید. ترکیه ای ها 9 طلای خود را در بخش زنان کسب کردند. از جمله مدال طلای پرش با نیزه که به صورت مشترک به بوسه آریکازان و دمت پارلاک ورزشکاران این کشور رسید که هر دو 4 متر پریدند. به این ترتیب در این ماده مدال نقره به ورزشکاری اعطا نشد.

یاسمین جان قهرمان 5 هزار متر و 10 هزار متر این مسابقات نیز در اصل کنیایی است که برای ترکیه مسابقه می دهد.

اما قطری ها که مدال طلای پرش ارتفاع جهان و المپیک را مدتهاست که توسط معتز عیسی قبضه کرده اند، این بار هم طلای پرش ارتفاع را از آن خود کردند. اما بدون این که نیازی به استفاده از او داشته باشند.

در یکی از فشرده ترین رقابتهای این بازیها، هر سه ورزشکار اول تا سوم رکورد 2.14 متر را ثبت کردند اما با توجه به پرش های قبلی و تعداد خطاهای آنها طلا به حمدی علی از قطر رسید، نقره نصیب فتغ بیت جبوب از عمان شد و محمد داهالان از مالزی هم برنده برنز شد.

در دوهای نیمه استفامت مردان، مراکشی ها و بحرینی ها مدال ها را تقسیم کردند و سرانجام در دوی 100 متر مردان، بعد از آررتور سیسه از ساحل عاج( با رکورد 9.85 ثانیه) و عبدالله ابکر محمد از عربستان( با زمان 9.95 ثانیه)، دو نفر برنز مشترک گرفتند: برکت الحرثی از عمان و امره ظفر بارنز از ترکیه که هر دو زمان 9.99 ثانیه را ثبت کردند. امره ظفر هم اصالتی جامائیکایی دارد و برای ترکیه مسابقه می دهد.

در این بازیها 6 رکورد بخش مردان و 5 رکورد بخش زنان رقابتهای همبستگی ادوار قبل شکسته شد که طبیعتا ورزشکاران کشورمان سهمی در این میان نداشتند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی؛ 2 مدال از 92 مدال، سهم ایران از دوومیدانی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی؛ 2 مدال از 92 مدال، سهم ایران از دوومیدانی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید