مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  61987 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بازگشت حق رای ایران در سازمان ملل متحد

بازگشت حق رای ایران در سازمان ملل متحد

دبیر کل سازمان ملل در نامه ای به رئیس محمع عمومی سازمان ملل پرداخت بدهی ایران را تایید و از بازگشت حق رای کشورمان خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از العالم، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در نامه ای به رئیس مجمع عمومی این نهاد بین المللی به صورت رسمی تایید کرد ایران، مبلغ لازم برای خروج از فهرست کشورهای مشمول ماده 19را پرداخت کرده است.

تا قبل از این مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائمی ایران در سازمان ملل روز شنبه 2 بهمن 1400 پرداخت بدهی های معوقه ایران را تایید کرده بود و تاکید کرده بود به محض وصول، حق رای کشورمان  در آغاز هفته میلادی (یعنی امروز 5 بهمن 1400) بازگردد.

 کشور کره جنوبی بخشی از بدهی های بلوکه شده خود به ایران را به عنوان رقم حق عضویت سالانه ایران و با مبلغ 19 میلیون ذلار را پرداخت کرده است.

تخت روانچی 24 دی 1400 اعلام کرده بود که رایزنی ها را با سازمان ملل برای رفع تعلیق حق رای ایران و واریز حق عضویت در این نهاد بین المللی شروع کرده ایم و امیدواریم این کار در اسرع وقت به نتیجه برسد.

در پایان لازم به ذکر است که بر اساس ماده 19 منشور سازمان ملل متحد، حق رای یک کشور عضو این سازمان، زمانی تعلیق می شود که بدهی های معوقه آن برابر یا بیشتر از میزانی باشد که باید طی دو سال پرداخت کند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بازگشت حق رای ایران در سازمان ملل متحد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بازگشت حق رای ایران در سازمان ملل متحد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید