کد مطلب:  60013 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مشکینی: گروسی برای همکاری توأم با درک و منافع مشترک به ایران سفر کرد

مشکینی: گروسی برای همکاری توأم با درک و منافع مشترک به ایران سفر کرد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: همه دسترسی‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی به سایت‌های هسته‌ای ایران، طبق قانون لغو تحریم‌ها است
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، محمود عباس زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی، گفت: با توجه به روی کار آمدن دولت سیزدهم و شکل گیری اراده‌ها و تاکتیک‌های جدید، گروسی برای همکاری توأم با درک و منافع مشترک به ایران سفر کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه باید استقلال و اعتبار آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای حفظ شود، تاکید کرد: سفر گروسی در راستای تقویت فضای تفاهم و گفتگو بین آژانس و سازمان انرژی اتمی بود و مقرر شد وی سفر دیگری نیز به زودی به ایران داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بیانیه ایران و آژانس طبق قانون اقدام راهبردی تدوین شده است، گفت: همه دسترسی‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی به سایت‌های هسته‌ای ایران طبق قانون مجلس و پادمان‌ها و پروتکل‌ها است. در بیانیه مشترک نیز این موضوع مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم حداکثر استفاده را از ظرفیت‌های قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها خواهد کرد، افزود: هنوز گوشه و کنایه‌های رئیس دولت تدبیر به این قانون را فراموش نکرده‌ایم، دولت دوازدهم نیز موظف به اجرای این قانون بود.

وی گفت: قانون اقدام راهبردی راه را برای مذاکره فرسایشی، ابزاری و مذاکره برای مذاکره می‌بندد، اما راه مذاکره عزتمندانه را هموار می‌کند.

در پایان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گزارشی به کمیسیون اعلام کرد، قانون اقدام راهبردی فرصت ارزشمندی برای رشد و توسعه صنعت هسته‌ای ایران فراهم کرده است.

: برای دریافت مشاوره درباره مشکینی: گروسی برای همکاری توأم با درک و منافع مشترک به ایران سفر کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مشکینی: گروسی برای همکاری توأم با درک و منافع مشترک به ایران سفر کرد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید