کد مطلب:  63066 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بازارچه تجریش

بازارچه تجریش

بازارچه تجریش از معروف ترین بازارهای تهران است که در روزهای پایانی سال مردم زیادی برای خرید مایحتاج نوروز به این بازار قدیمی می روند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

ساعت بازدید

هر روز از ساعت 9 صبح الی 22

آدرس

تهران، تجریش، میدان تجریش

بازارچه تجریش یکی از بازارهای قدیمی و معروف تهران است که مابین توریست ها هم شناخته شده است. بسیاری قدمت این بازار را 150 سال می دانند و بعضی از تکیه های معروف را 220 سال قدمت داده اند. با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، مردم برای خرید نوروزی به این بازار می روند و مایحتاج عید را مابین مغازه ها و دستفروشان تهیه می کنند. در ادامه با آسمونی باشید تا به معرفی بازاچه تجریش بپردازیم.

معرفی بازار تجریش

بازار تجریش از قدیمی‌ ترین مراکز خرید شمیران بوده و بافت قدیمی خود را حفظ کرده است. این بازار که در واقع نمونه کوچکی از بازار تهران است‌، به صورت سرپوشیده ساخته شده و دو محله سرپل و تجریش را به هم وصل می‌ کند. در این بازار انواع کالاها و خوراکی‌ های تازه، خشکبار، ادویه، ترشی و... به فروش می‌ رسد. بازار تجریش در تمام ایام هفته حتی جمعه‌ ها باز است و از ساعت 9 صبح تا 22 فعالیت می‌ کند.

مغازه های ادویه فروشی و عطاری های بازارچه تجریش بسیار معروف می باشد. همچنین آجیل و خشکبار مرغوب و انواع شیرینی جات در آنجا به فروش می رسد. گردشگران خارجی پسته و زعفران و همینطور بسیاری از خوراکی ها را از این بازار تهیه می کنند.

غذاخوری های سنتی، رستوران ها و کافی شاپ ها در این بازار فعالیت چشمگیری دارند. در فصل زمستان فروش باقالی و لبو و در تابستان آب میوه های تازه و بستنی های رنگارنگ بازارچه تجریش هم قابل توجه است.

آدرس بازار تجریش

تهران، ضلع جنوب غربی میدان تجریش، جنب ایستگاه مترو، بازار تجریش. این بازار از یک طرف به میدان تجریش و از سمت دیگر به امامزاده صالح و کوچه‌ های اطراف آن راه دسترسی دارد.

گالری تصاویر

بازار تجریش
خرید در بازار تجریش
بازار شلوغ تجریش
بازار میوه فروشان تجریش
خرید عید در بازار تجریش
بازار تجریش در نوروز
تابستان بازار تجریش

 

نظر خود را درباره «بازارچه تجریش» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید