کد مطلب:  63009 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اینستاگرام در روسیه فیلتر شد

اینستاگرام در روسیه فیلتر شد

دولت روسیه در اقدامی تلافی جویانه اپلیکیشن اینستاگرام را در روسیه از دسترس خارج کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، دولت روسیه در یک اقدام تلافی جویانه در راستای پاسخی به تحریم های اعمال شده از سوی شرکت متا که کمپانی مادر فیسبوک و اینستاگرام می باشد، تصمیم به فیلتر کردن و مسدود سازی دسترسی کاربران اینستاگرام در خاک کشورش گرفته است.

علت انجام این کار از سوی دولت روسیه می توان سبک جدید تحریم های شرکت متا دانست. زیرا بر خلاف اکثر کمپانی های بزرگ که دست به قطع همکاری با روسیه زده اند؛  متا سرویس‌های خود در این ناحیه را مسدود نکرده‌، بلکه اجازه می‌دهد کاربران خواستار خشونت علیه سربازان روسی باشند.

این اولین باری نیست که یک شبکه اجتماعی در این کشور بزرگ و پهناور فیلتر می شود و دولت روسیه پیش از این توییتر و فیسبوک را نیز فیلتر کرده بود.

در واکنش به این اقدام دولت روسیه آدام موسری، مدیر عامل اینستاگرام، با انتشار یک توییت از این اقدام دولت روسیه انقاد کرده بود. با این اقدام دولت روسیه ارتباط 80 میلیون نفر از این کشور با دیگر نقاط جهان قطع خواهد شد و در حقیقت مردم ساکن روسیهعملا به بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی حال حاضر جهان دسترسی نخواهند داشت.

این اقدام دولت روسیه بر پایه فانونی کردن سرقت نرم افزاری نهاده شده است و دولت قصد د ارد با این قانون به حفظ حریم شخصی آن ها کمک کند.

در پایان لازم به ذکر است که با اقدامات جدید دولت روسیه به نظر می‌رسد رهبران و قانونگذاران این کشور ابرقدرت در حال آماده‌سازی و پی ریزی زیرساخت های لازم  برای زندگی تحت تحریم حداکثری  و بلند مدت هستند، که این امر نشانه مثبتی برای پایان جنگ در کوتاه مدت نخواهد بود.

: برای دریافت مشاوره درباره اینستاگرام در روسیه فیلتر شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اینستاگرام در روسیه فیلتر شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید