کد مطلب:  61151 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ایجاد رمز ارز ملی به زودی

ایجاد رمز ارز ملی به زودی

رئیس کل بانک مرکزی در گردهمایی رئیسان نمایندگی های ایران و سایر کشور های همسایه از راه اندازی و ایجاد رمز ارز ملی در آینده ای نزدیک خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته در گردهمایی رئیسان نمایندگی های ایران و سایر کشور های همسایه، با بیان اهمیت گسترش و تسهیل فرآیند مراودات مالی و تجاری با کشور های همسایه بیان کرد:  این نشست سرآغازی برای همکاری‌های بانک مرکزی و وزارت امور خارجه در راستای گسترش تعاملات اقتصادی خواهد بود.

وی در ادامه به تشریح جزئیات طرح و سامانه نیما پرداخت و افزود: : بانک مرکزی دخالتی در تعیین نرخ ارز در سامانه نیما ندارد و توافق بین صادرکننده و واردکننده تعیین کننده نرخ حواله ارز در این سامانه است.

صالح آبادی درباره آزادسازی منابع ارزی کشور در روز های اخیر گفت: درباره آزادسازی منابع ارزی کشور، اقدامات خوبی انجام شده است که توان بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز را افزایش داده است.

رئیس شورای پول و اعتبار به  تکالیف متعددی که برای بانک ها در طول سال های قبل که سببب عدم تراز این بانک ها و جاد فشار به اقتصاد کشور شده بود اشاره و عنوان کرد: خوشبختانه این تکالیف در بودجه سال آینده کمتر شده است و این موضوع نقش مهمی در کنترل خلق پول بانک‌ها توسط بانک مرکزی دارد.

وی در پایان درباره موضوع رمز ارز ملی صحبت کرد و خاطر نشان کرد: موضوع رمزپول ملی از جمله موارد مهم در دستور کار بانک مرکزی است که زیرساخت و دستورالعمل‌های مربوط به آن تدوین شده و در آینده نزدیک به صورت آزمایشی راه اندازی خواهد شد.

 

: برای دریافت مشاوره درباره ایجاد رمز ارز ملی به زودی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ایجاد رمز ارز ملی به زودی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید