مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  59062 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پیش بازی ایتالیا - اسپانیا؛ جهان در انتظار تماشای زیبایی

پیش بازی ایتالیا - اسپانیا؛ جهان در انتظار تماشای زیبایی

روبرتو مانچینی و لوئیز انریکه، دو سرمربی فوتبال ملی مقابل یکدیگر قرار می گیرند و باید دید اندیشه های کدام یک، تیم شان را راهی فینال یورو 2020 می کند
زمان مطالعه: 3 دقیقه

در اولین بازی مرحله نیمه نهایی یورو 2020، دو تیم ایتالیا و اسپانیا به مصاف هم می روند که نگاهی داریم به آمار و اطلاعات این مسابقه.

اطلاعات بازی ایتالیا و اسپانیا

جهان در انتظار تماشای زیبایی
جهان در انتظار تماشای زیبایی

تاریخ برگزاری: سه شنبه، 15 تیر 1400 (5 جولای 2021)
ساعت برگزاری: 23:30 به وقت تهران
مکان برگزاری: استادیوم ومبلی، لندن
داور: فلیکس بریش (آلمان) | داور VAR: مارکو فریتس (آلمان)

بررسی وضعیت تیم های ایتالیا و اسپانیا

جهان در انتظار تماشای زیبایی
جهان در انتظار تماشای زیبایی

تا پیش از بازی با بلژیک بسیاری اعتقاد داشتند موفقیت های ایتالیا به این خاطر است که آن ها به تیم قدرتمندی برخورد نکرده اند اما برد رکوردشکن مقابل بلژیک، باعث شد درستی این باور کمرنگ شود و ایتالیا با برد برابر بلژیک برای رسیدن به رویای قهرمانی اعتماد به نفس بیشتری یافته است. اگرچه مصدومیت اسپیناتزولا که از مهره های مهم ایتالیا در حمله بود ممکن است به این تیم ضربه بزند اما احتمالا در این دیدار فلورنتزی که توانایی های هجومی قابل قبولی دارد، به جای دی لورنتزو که مقابل بلژیک ضعیف بود به کار گرفته می شود تا توانایی های هجومی فولبک های ایتالیا تقویت شود. از طرف دیگر اسپانیا تیمی است که علی رغم شروع متزلزل، رفته رفته بهتر شده و حالا در قامت تیمی مدعی می خواهد به فینال برسد. با این حال داشتن دو مدافع مرکزی چپ پا می تواند نقطه ضعف تیم انریکه باشد. شاید بتوان گفت ایتالیا در این تورنمنت قدرتمندتر از اسپانیا ظاهر شده اما لاروخا از جذاب ترین تیم های جام بوده و آن ها در موقعیت سازی، هیچ مشکلی ندارند.

جهان در انتظار تماشای زیبایی
جهان در انتظار تماشای زیبایی

این بازی را می توان جدال نابغه های خط هافبک دو تیم دانست. جورجینیو، ریتم دهنده بازی ایتالیا مقابل سرخیو بوسکتس، کاپیتان باتجربه اسپانیا قرار خواهد گرفت. نبرد وراتی و بارلا با کوکه و پدری هم می تواند جذاب باشد. آلوارو موراتا، مهاجم اول اسپانیا هم برابر زوج هماهنگ و مستحکم بونوچی و کیه لینی قرار می گیرد. این دو به روملو لوکاکوی آماده فرصتی ندادند اما شناخت متقابل آن ها از یکدیگر باعث می شود رویارویی آن ها جذاب شود. اونای سیمون و دوناروما هم از بهترین دروازه بانان جام بوده اند. مهارهای سیمون در ضربات پنالتی مقابل سوئیس و واکنش های دیدنی دوناروما مقابل بلژیک نقش مهمی در صعود دو تیم ایتالیا و اسپانیا به این مرحله ایفا کرد. علاوه بر این ها نبرد تاکتیکی روبرتو مانچینی و لوئیز انریکه، دو تن از بهترین مربیان جهان در عرصه فوتبال ملی با سبک بازی جذاب شان می تواند هواداران فوتبال را از دیدن یک فوتبال خوب، ارضا کند.

ترکیب احتمالی ایتالیا و اسپانیا (یوفا)

جهان در انتظار تماشای زیبایی
جهان در انتظار تماشای زیبایی
  • ایتالیا (3-3-4): دوناروما | فلورنتزی، بونوچی، کیه لینی، امرسون | بارلا، جورجینیو، وراتی | کیه زا، ایموبیله، اینسینیه
  • اسپانیا (3-3-4): سیمون | آزپیلیکوئتا، اریک گارسیا، لاپورت، آلبا | کوکه، بوسکتس، پدری | جرارد مورنو، موراتا، اولمو

غایبان ایتالیا و اسپانیا

  • ایتالیا: لئوناردو اسپیناتزولا به دلیل پارگی تاندون آشیل، یورو 2020 را از دست داد و حداقل 6 ماه دور از میادین خواهد بود.
  • اسپانیا: حضور پابلو سارابیا به دلیل مصدومیت عضلانی در هاله ای از ابهام است.

مسیر راهیابی ایتالیا و اسپانیا

جهان در انتظار تماشای زیبایی
جهان در انتظار تماشای زیبایی

ایتالیا در گروه A مقتدرانه صعود کرد. آن ها با پیروزی 3-0 مقابل ترکیه و سوئیس و برد 1-0 برابر ولز با 9 امتیاز و به عنوان صدرنشین به یک هشتم نهایی رسیدند. در این مرحله ایتالیا کمی به مشکل خورد و در وقت های اضافه، اتریش را 2-1 برد. در یک چهارم نهایی نیز آتزوری 2-1 از سد تیم قدرتمند بلژیک گذشت و به نیمه نهایی رسید. اسپانیا در گروه E کمی به مشکل خورد. آن ها برابر سوئد به تساوی 0-0 رسیدند و سپس مقابل لهستان 1-1 متوقف شدند اما اسلواکی را 5-0 شکست دادند و با کسب 5 امتیاز به عنوان تیم دوم راهی دور بعد شدند. در یک هشتم نهایی اسپانیا توانست کرواسی را در وقت های اضافه 5-3 شکست دهد و در یک چهارم نهایی پس از تساوی 1-1 مقابل سوئیس، تیم لوئیز انریکه با برتری در ضربات پنالتی به نیمه نهایی رسید.

نکات آماری بازی ایتالیا و اسپانیا

  • ایتالیا تنها تیم حاضر در یورو است که همه بازی هایش را پیروز شده است
  • ایتالیا در 13 بازی اخیرش (دوستانه و رسمی) پیروز شده است
  • اسپانیا در 15 بازی اخیرش در مسابقات اروپایی شکست نخورده است
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره پیش بازی ایتالیا - اسپانیا؛ جهان در انتظار تماشای زیبایی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پیش بازی ایتالیا - اسپانیا؛ جهان در انتظار تماشای زیبایی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید