کد مطلب:  63163  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اوکراین خواهان ایجاد منطقه حفاظتی در چرنوبیل

اوکراین خواهان ایجاد منطقه حفاظتی در چرنوبیل

دولت اوکراین به صورت رسمی از شورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست کرده است که یک منطقه ویژه حفاظتی در چرنوبیل ایجاد کند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از دویچه وله، ایرینا وروشچوک، معاون نخست وزیر اوکراین در جدیدترین اظهار نظر با اشاره به لزوم ایجاد یک منطقه حفاظتی ویژه در نزدیکی چرنویبیل برای جلوگیری از انتشار مواد رادیو اکتیو در منطقه عنوان کرده است: از نظر ایمنی هسته‌ای، اقدامات غیرمسئولانه و غیرحرفه‌ای ارتش روسیه نه تنها برای اوکراین، بلکه برای صدها میلیون اروپایی نیز تهدیدی جدی است.

این مسئول اوکراینی بهع طور رسمی از سازمان ملل درخواست کرده است با ایجاد یک ماموریت ویژه در منطقه ممنوعه نیروگاه هسته ای چرنوبیل این منطقه کاملا غیر نظامی کند و خطر تکرار حمله به این نیروگاه توسط نیرو های روسی را کاهش دهد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی این مسئول اوکراینی نیرو های اشغالگر روسی اقدام به ذخیره مهمات خود در نزدیکی راکتور تخریب شده نیروگاه اتمی چرنوبیل کرده اند.

وی در خصوص وقوع آتش سوزی در جنگل های اطراف این منطقه هشدار داد و تاکید کرد که این کار سبب گسترش هر چه بیشتر  ذرات رادیواکتیو در منطقه خواهد شد.

در پایان لازم به ذکر است که روز گذشته وزارت محیط زیست این کشور وقوع 31 آتش سوزی در اطراف سایت چرنوبیل را اعلام کرده بود.

: برای دریافت مشاوره درباره اوکراین خواهان ایجاد منطقه حفاظتی در چرنوبیل فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

نظر خود را درباره «اوکراین خواهان ایجاد منطقه حفاظتی در چرنوبیل» در کادر زیر بنویسید :

6 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید