اولین پیوند قلب خوک به انسان | آسمونی
کد مطلب: 61749 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اولین پیوند قلب خوک به انسان

اولین پیوند قلب خوک به انسان

برای نخستین بار در تاریخ بیمار 57 ساله ای که دچار عارضه قلبی خاصی شده بود با پیوند قلب اصلاح ژنتیکی شده یک خوک از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ساینس دیلی، پیرمرد 57 ساله آمریکایی که دچار یک بسیماری لاعلاج قلبی شده و تقریبا تمام پزشکان و جراحان از درمان آن ابراز نا امیدی کرده بودند در یک عمل تاریخی یک قب اصلاح ژنتیکی شده مربوط به خوک را دریافت کرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در همین خصوص، این قلب اصلاح ژنتیکی شده تنها راه موجود برای درمان این عارضه نادر و کشنده بود و اعضای دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند آمریکا از این عمل تاریخی و حساس سربلند بیرون آمدند.

سلفی جراح عمل پیوند قلب خوک به انسان و بیمارش
سلفی جراح عمل پیوند قلب خوک به انسان و بیمارش

 

این بیمار که دیوید بنت(David Bennett) نام دارد و ساکن مریلند است به دقت طی روزها و هفته‌های آینده تحت نظر خواهد بود تا مشخص شود که آیا عضو پیوندی می‌تواند فوایدی برای نجات زندگی او داشته باشد یا خیر.

او واجد شرایط دریافت عضو معمولی در مرکز پزشکی مریلند و سایر مراکزی که سوابق پزشکی او را بررسی کردند، نبود.

این عمل پیوند عضو در واقع نشان دهنده این امر بود که می توان با دستکاری ژنتیکی اصولی و علمی اعضای بدن سایر جانداران را طوری تغییر شکل داد که بتواند به به عنوان یکی از اعضای بدن انسان قادر به فعالیت باشد و چه بسا جان بشر را در برخی موارد حساس نجات دهد.

دکتر جراح این بیمار یعنی آقای دکتر بارتلی پی گریفیت (Bartley P. Griffith) می‌گوید: این یک جراحی موفقیت‌آمیز بوده و ما را یک گام به حل بحران کمبود عضو پیوندی نزدیک‌تر کرده است. تعداد کافی اهدا کننده انسانی برای پاسخ به لیست بلند بیماران در صف اهدا وجود ندارد. ما با احتیاط پیش می‌رویم اما خوشبین نیز هستیم که این اولین جراحی در جهان است که گزینه‌ی جدیدی برای بیماران در آینده فراهم خواهد کرد.

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره اولین پیوند قلب خوک به انسان فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «اولین پیوند قلب خوک به انسان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 9 = ?