مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  64539 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اولین پرواز هواپیما در عربستان فقط با حضور زنان

اولین پرواز هواپیما در عربستان فقط با حضور زنان

یکی از شرکت های هواپیمایی در عربستان برای نخستین بار با کادر کاملاً زنانه به پرواز درآمد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، در پی اصلاحات ظاهری در عرصه های اجتماعی زنان از سوی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، ازجمله آزاد شدن رانندگی یا برگزاری کنسرت در این کشور برای زنان، این بار یکی از شرکت های هواپیمایی برای اولین بار خبر از پرواز یک هواپیما با کادری کاملاً زنانه داد.

مسئولان شرکت هواپیمایی فلای ادیل عربستان با اعلام این خبر خوب، اظهار داشتند که پرواز فقط با کادری از خانم ها انجام شده و نقطه عطفی در زمینه توامندسازی بانوان در این کشور است.

این شرکت با انتشار تصویری از نخستین کادر تماماً زنانه عربستانی اعلام کرد: «این پرواز با یکی از هواپیماهای شرکت، پنجشنبه گذشته از ریاض به مقصد جده انجام شده است.»

عماد اسکندرانی، سخنگوی شرکت مزبور در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه، اعلام کرد که این پرواز یک رویداد تاریخی برای هوانوردی کشور عربستان است و افزود: «اکثر خدمه 7 نفره این پرواز از جمله افسر اول را زنان عربستانی تشکیل می دهند و فقط کاپیتان  یک زن خارجی است.»

قبلاً سازمان هواپیمایی کشوری عربستان خبر از انجام نخستین پرواز با کمک یک کمک خلبان خانم در سال 2019 داده بود اما این بار هواپیما فقط به دست بانوان کنترل و هدایت شد.

مقامات سعودی سعی دارند بخش هوانوردی خود را برای توسعه گردشگری در سطح جهانی توسعه دهند. به همین علت ظرفیت ترافیک هوایی سالانه را 3 برابر می کنند.

البته طبق پیش بینی های برخی از کارشناسان، ممکن است این اقدام دولت منجر به مخالفت از جانب روحانیون وهابی شود. هرچند در پی اصلاحات ظاهری محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، چندین تغییر اساسی ازجمله لغو ممنوعیت رانندگی زنان و تسهیل قوانین به اصطلاح قیومیت مردان بر زنان در قشرهای خاصی مخالفت هایی را در پی داشته است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره اولین پرواز هواپیما در عربستان فقط با حضور زنان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اولین پرواز هواپیما در عربستان فقط با حضور زنان» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید