کد مطلب: 61036 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اولین مزرعه شهری زعفران در تهران

اولین مزرعه شهری زعفران در تهران

روابط عمومی برج میلاد با انتشار تصاویری از ایجاد اولین مزرعه شهری آزمایشی زعفران درفضای سبز این مجموعه خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از روابط عمومی برج میلاد، اولین مزرعه شهری آزمایشی زعفران درفضای سبز مجموعه برج میلاد زیر کشت رفته است و در آذر ماه امسال نیز گل های زعفران در این بخش ها روییده اند.

به گفته نفیسه صمدی، مسئول فضای سبز مجموعه برج میلاد این مزرعه آزمایشی شهری در فضایی در حدود 500 متر مربع ایجاد شده است و هدف از اجرای آن بازنگری در رویکرد های فضای شهری می باشد.

صمدی در این مورد عنوان کرد: حدود ۶۰۰کیلوگرم پیاز زعفران به‌صورت آزمایشی در مساحتی به وسعت ۸۰۰مترمربع کشت شده است. بسیار جالب است که در کمتر از یک ماه این گیاهان به گل نشستند و به‌تدریج تمام گیاهان درحال گل‌دهی هستند و در بخشی از این مزرعه هم کار برداشت گل‌های زعفران انجام شده است. 

در همین خصوص افزود: فضای سبز شهری ما نیاز به این دارد که به سمت پایداری پیش برود و با توجه به محدودیت منابع آبی در کشور و نیاز به بازنگری در رویکردی که برای فضای شهری وجود دارد، این نیاز در برج میلاد احساس شد و مطالعاتی توسط پردیس ابوریحان دانشگاه تهران در مورد فضای سبز برج میلاد و اصلاح سیستم آبیاری و هوشمندسازی‌ و در مرحله بعد رفتن به سمت مدیریت هوشمند فضای سبز شروع کردیم .

وی در پایان خاطر نشان کرد: یکی از طرح‌هایی که قرار است در برج میلاد اجرایی شود، استفاده از گیاهان بومی و کم‌آب است که با اقلیم شهر تهران سازگار هستند. اینجا در نخستین قدم کشت زعفران را شروع کردیم. این کشت آزمایشی که جواب مثبتی به ما داده است، در ارتفاع حدود 1400 متری از سطح آب های آزاد انجام شده و در میانه شهر تهران قرار دارد. این کار می‌تواند در قسمت‌های مختلف تهران پایلوت شود و درصورت جوابدهی، در دیگر نقاط شهر نیز استفاده شود.

 

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «اولین مزرعه شهری زعفران در تهران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 7 = ?