مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  66172 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پنجمین دوره رقابت های همبستگی کشورهای اسلامی

پنجمین دوره رقابت های همبستگی کشورهای اسلامی

رقابت های همبستگی کشورهای اسلامی در سال 2021، با تاخیری یک ساله در قونیه ترکیه آغاز شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مهدی زارعی- این رقابتها پنجمین دوره مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی است. بازیهایی که البته دوره دوم آن در ایران هرگز برگزار نشد و به این ترتیب بین دوره نخست آن در سال 2005( که در مکه واقع در عربستان برگزار شد) و دوره سوم آن در پالمبانگ( اندونزی) وقفه ای هشت ساله ایجاد شد.

هرچند اسم مسابقات، همبستگی کشورهای اسلامی است اما لزوما کشورهای مسلمان در آن شرکت ندارند و می توان کشورهایی چون ساحل عاج، کامرون، گویان، نیجریه، سنگال، سورینام، گابن و...را نیز در لیست کشورهای حاضر در این رقابتها مشاهده کرد.

در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی قونیه 63 کشور حضور دارند که در این میان ترکیه میزبان با 462 ورزشکار، بیشترین نماینده را دارد و آذربایجان با 275، ازبکستان با 265 و ایران با 247 ورزشکار، دیگر کاروان های پرجمعیت این مسابقات هستند. دیگر کشورهایی که بیش از صد ورزشکار به این مسابقات اعزام کرده اند عبارت اند از:

الجزایر(155)، کامرون(139)، اندونزی(182)، قزاقستان(125)، قرقیزستان(112)، سنگال(128)، عربستان(134)، قطر (125)، مراکش(185)، ترکمستان(103).

بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی قونیه در حالی از روز 9 آگوست با برگزاری مراسم افتتاحیه رسما آغاز می شود که رقابتهای دوچرخه سواری از روز 5 آگوست آغاز شده و هر روز دو مدال طلای این رشته نیز توزیع می گردد. به این ترتیب تا افتتاح مسابقات، هشت طلای دوچرخه سواری بین ورزشکاران تقسیم خواهد شد.

در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی شنا با 66، دوومیدانی با 47، کیک بوکسینگ با 50 و کشتی با 30 مدال طلا، پرمدال ترین رشته های این رقابتها هستند.

اما کاروان ایران در رشته های زیر در مسابقات شرکت خواهد کرد:

تیراندازی با کمان، دوومیدانی، بسکتبال، دوچرخه سواری، شمشیربازی،فوتبال، ژیمناستیک، هندبال، جودو، کاراته، شنا، تنیس روی میز، تکواندو، والیبال، وزنه برداری، کشتی.

در حال حاضر ایران یک مدال نقره توسط بهنام آرین در دوچرخه سواری به دست آورده و به این ترتیب بعد از قزاقستان( 3 طلا)، امارات( یک طلا) و ازبکستان( یک نقره و دو برنز) ایران جایگاه چهارم جدول مدال ها را به خود اختصاص داده است.

در دوره قبلی مسابقات که در باکو( آذربایجان) برگزار شد، ایران با 39 طلا، 26 نقره و 32 برنز و کسب 97 مدال بعد از آذربایجان و ترکیه در رده سوم بازیها قرار گرفت.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره پنجمین دوره رقابت های همبستگی کشورهای اسلامی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پنجمین دوره رقابت های همبستگی کشورهای اسلامی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید