کد مطلب:  62077 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اهمیت تزریق دوز سوم واکسن کرونا

اهمیت تزریق دوز سوم واکسن کرونا

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با تاکید بر اهمیت تزریق سوم از الزام تزریق آن برای افرادی که سطح آنتی بادی آن ها کاهش یافته خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، دکتر محمدی طاهری، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان در خصوص اهمیت تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا گفت:  تکرار واکسیناسیون برای افرادی که سطح آنتی بادی آنها بعد از سه ماه کاهش یافته، لازم است.

دکتر طاهری در ادامه در خصوص اخبار و اطلاعیه های مربوط به شیوع کرونا در میان کسانی که دوز سوم را دریافت نکرده اند؛ بیان کرد: در برخی اخبار و اطلاعیه‌ها مبنی بر تشویق شهروندان به تاثیرگذاری دوز سوم برای جلوگیری از ابتلا به امیکرون می‌شنویم و این به معنای در معرض خطر بودن افرادی که موعد دوز سوم آنها نرسیده، نیست.

وی در ادامه افزود: به طور کلی سطح آنتی بادی یا پادتن در هر فرد بعد از مدتی کاهش می‌یابد، بنابراین توصیه می‌شود افرادی که سه ماه از موعد واکسیناسیون آن‌ها می‌گذرد نسبت به تزریق دوز سوم یا یادآور اقدام کنند.

طاهری در ادامه با اشاره به این که یکی از راه های جلوگیری از شیوع بیشتر سویه کرونا تزریق دوز سوم است خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از شهروندان دوز دوم را دریافت کرده‌اند، نسبت به تزریق دوز سوم نیز توصیه‌ها انجام می‌شود و اطلاعیه مبنی بر راهکار جلوگیری از سویه جدید کرونا تحت عنوان اُمیکرون، تزریق دوز سوم است، به این معنا است که شهروندان باید نسبت به تزریق دوز بعدی واکسن خود اقدام کنند که دوز سومی‌ها سه ماه بعد از تزریق دوم و دوز دومی‌ها با توجه به نوع واکسن دریافتی باید نسبت به تزریق دوز دوم واکسن اقدام کنند.

در پایان این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان در خصوص عدم تزریق واکسن به افرادی که دارای علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا هستند خاطر نشان کرد: هر فردی که علائم کلینیکی و مشکوک به سرماخوردگی، آنفلوانزا و کرونا داشته باشد باید تا زمان رفع کامل علائم صبر کند و بعد از طی دوره سرماخوردگی و آنفلوانزا نسبت به تزریق واکسن اقدام کند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره اهمیت تزریق دوز سوم واکسن کرونا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اهمیت تزریق دوز سوم واکسن کرونا» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید