کد مطلب:  62236 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کیت بلانشت جایزه آکادمی فیلم اسپانیا را دریافت خواهد کرد

کیت بلانشت جایزه آکادمی فیلم اسپانیا را دریافت خواهد کرد

بر اساس اعلام رسمی آکادمی فیلم اسپانیا، کیت بلانشت استرالیایی نخستین جایزه بین المللی گویا را دریافت خواهد کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ورایتی، بر اساس اعلام ماریانو باروسو، رئیس آکادمی فیلم اسپانیا جایزه جدیدی تحت عنوان جایزه بین‌المللی گویا با هدف تجلیل از هنرمندانی که به سینما به عنوان رسانه‌ای که گردآورنده و ترویج دهنده فرهنگ‌های مختلف است کمک کرده‌اند؛ به لیست جوایز مراسم سالانه جوایز آکادمی فیلم اسپانیا اضافه شده است.

در اطلاعیه این آکادمی اشاره شده است که کیت بلانشت، بازیگر مشهور استرالیایی به سبب  فعالیت‌های موثر خود در سراسر جهان در قالب بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان هنری این جایزه ویژه را دریافت خواهد کرد.

بلانشت  تا به حال برنده 2 جایزه اسکار، 3 جایزه بفتا و 3 جایزه انجمن بازیگران سینما شده است و کارنامه بسیار پرباری در سینمای هالیوود دارد.. وی به تازگی بازیگر فیلم کوچه کابوس ساخته کارگردان مشهور مکزیکی یعنی گی‌یرمو دل تورو بوده و در فیلم به بالا نگاه‌نکن ساخته آدام مک کنی نیز در کنار ستارگانی مانند لئوناردو دیکاپریو و جنیفر لارنس و مریل استریپ به نقش آفرینی پرداخته است. از سایر فیلم های مهمی که وی در آن ها به بازی پرداخته است می توان به  جاسمین آبی، هوانورد، بابل و الیزابت  اشاره کرد.

همچنین این بازیگر به دلیل فعالیت‌های بشردوستانه‌اش به عنوان سفیر حسن نیت جهانی آژانس پناهندگان سازمان ملل در امور پناهندگان و همچنین به عنوان عضو همیشگی بنیاد حفاظت از استرالیا چندین جایزه و مدرک دکترای افتخاری نیز دریافت کرده است.

جوایز گویا که جایزه ملی و معتبرترین جایزه سینمایی اسپانیاست به یاد فرانسیسکو گویا نقاش مشهور قرن 18 و 19 اهدا می‌شود. این جایزه که از معتبرترین جایزه‌های سینمایی جهان هم به‌شمار می‌رود از سال 1987 ایجاد شده است.

بر اساس اعلام این آکادمی مراسمی در تاریخ 12 فوریه 2022 و در شهر زیبای والنسیا برگزلر خواهد شد و کیت بلانشت در کنار سایر جوایز سالانه این آکادمی، جایزه ویژه بین الملل را دریافت خواهد کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره کیت بلانشت جایزه آکادمی فیلم اسپانیا را دریافت خواهد کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کیت بلانشت جایزه آکادمی فیلم اسپانیا را دریافت خواهد کرد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید