مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  1983 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
طرز تهیه انواع کرم مرطوب کننده

طرز تهیه انواع کرم مرطوب کننده

کرم‌های مرطوب کننده برای همه پوست‌ها نیاز است تا از چین و چروک و خشکی پوست جلوگیری کند.
زمان مطالعه: 5 دقیقه

کرم مرطوب‌کننده را می‌توان به وفور در مغازه‌های لوازم بهداشتی و زیبایی مشاهده کرد و خریداری نمود. اما آیا به فکرتان رسیده که هرازگاهی خودتان این کرم را تهیه کنید؟

کرم‌های زیادی در بازار هستند که می‌تواند خشکی پوست شما را برطرف کند. اما اگر می‌خواهید که کرم شما هیچ ماده افزودنی‌ای نداشته باشد و کاملا براساس نیازهای پوست شما ساخته شود با آسمونی همراه باشید.

انواع کرم مرطوب‌کننده

مرطوب‌کننده لب

مواد لازم: موم عسل،‌ روغن نارگیل، اسانس‌های معطر، یک کپسول ویتامین E و عسل

روش تهیه: استفاده از این مرطوب‌کننده می‌تواند باعث براق شدن لب‌های شما شود و رطوبت مورد نیاز آنها را نیز تامین ‌کند. در یک کاسه کوچک یک قاشق غذاخوری موم عسل بریزید و سپس مواد درون یک کپسول ویتامین E و 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را به آن اضافه کنید و ابتدا حدود 25 تا 30 ثانیه در مایکروفر حرارت دهید تا ذوب شود، اگر در این مدت ذوب نشد می‌توانید یک‌بار دیگر 25 تا 30 ثانیه درون مایکروفر بگذارید، بعد از ذوب و یکدست شدن این مخلوط 2 قطره از اسانس مورد علاقه‌تان مثل اسانس نعناع یا لیموی ترش یا اسطوخودوس را به آن اضافه کنید و در نهایت یک قاشق غذاخوری هم عسل افزوده و خوب مخلوط را به هم بزنید تا کاملا خنک شود. حالا مرطوب‌کننده شما آماده است و می‌توانید در یک ظرف دربسته آن را نگهداری کنید.

مرطوب‌کننده‌ای برای انواع پوست‌ها

مواد لازم: 2 قاشق غذاخوری ماست، یک‌ونیم قاشق چای‌خوری عسل، نصف لیموترش، یک سفیده تخم‌مرغ

روش تهیه: آب لیموترش را بگیرید، سپس سفیده تخم‌مرغ را آنقدر بزنید تا کاملا پف کند، حالا تمام این مواد را به خوبی مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید که به شکل کرم در بیاید، سپس این کرم را به صورت و گردن‌تان بمالید و حدود 10 دقیقه صبر کنید و بعد با آب گرم صورت‌تان را بشویید.

کرم خانگی
کرم خانگی

مرطوب‌کننده عمیق

مواد لازم: یک قاشق غذاخوری عسل، یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل، یک قاشق چای‌خوری آبلیمو

روش تهیه: این مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید سپس به پوست بمالید و بگذارید حداقل 30 دقیقه روی پوست‌تان بماند، اگر صبر کنید که این کرم تا چندین ساعت روی پوست‌تان بماند تاثیر بیشتری می‌گذارد؛ سپس با آب گرم صورت‌تان را بشویید. این کرم برای پوست‌های خیلی خشک بسیار مناسب است. باقیمانده این مخلوط را می‌توانید تا چندین روز در یخچال نگهداری کنید.

مرطوب‌کننده پروتئینه

مواد لازم: یک زرده تخم‌مرغ، یک فنجان شیر

روش تهیه: زرده تخم‌مرغ را با شیر مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا حالت چسبی پیدا کند. این مخلوط را در یک شیشه بریزید. می‌توانید آن را برای مدتی طولانی در یخچال قرار دهید، حالا شما یک کرم مرطوب‌کننده سرشار از پروتئین برای صورت‌تان دارید.

نرم‌کننده و مرطوب‌کننده‌ پاها

مواد لازم: روغن کنجد، موم عسل، اسانس نعناع، اسانس لیموترش

روش تهیه: درون یک قابلمه آب بریزید و روی اجاق بگذارید تا گرم شود سپس در یک قابلمه یا ظرف کوچک‌تر 3 قاشق غذاخوری روغن کنجد بریزید و داخل این آب بگذارید تا به‌طور غیرمستقیم حرارت ببیند، بعد از چند دقیقه که روغن گرم شد، کمتر از 2 قاشق غذاخوری موم عسل به آن اضافه کنید و همچنان به‌طور ملایم به این مخلوط حرارت دهید. صبر کنید تا موم کاملا درون روغن ذوب شود، سپس از روی حرارت بردارید و چند دقیقه زمان دهید تا مخلوط کمی خنک شود سپس در یک ظرف دربسته یک قطره اسانس لیموترش و 10قطره اسانس نعناع بریزید و بعد رویش این مخلوط را افزوده و شیشه را تکان دهید تا حسابی با هم مخلوط شوند. اگر پوست شما نرمال است توصیه می‌کنیم مقدار کمی از این مخلوط را قبل از خواب شبانه به پاهای‌تان بمالید و بگذارید تا صبح بماند، اگر پوست شما خیلی خشک است یک لایه ضخیم از این مخلوط را روی پاها بمالید، جوراب بپوشید و بگذارید تمام طول شب روی پاهای‌تان بماند.

مرطوب
ماسک کرم مرطوب کننده

ماسک مرطوب‌کننده

مواد لازم: آووکادو، تخم‌مرغ، سرکه سیب، چنگال

روش تهیه: یک آووکادو تازه را به 4قسمت مساوی تقسیم کنید و یک قسمت را به خوبی در کاسه بکوبید، سپس با استفاده از یک چنگال این میوه کوبیده شده را بزنید تا به شکل چسب درآید. سپس زرده و سفیده یک تخم‌مرغ را از هم جدا کرده و فقط زرده را به آووکادوی کوبیده‌شده، اضافه کنید. بعد به این مخلوط یک تا 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب اضافه کنید و مخلوط را خوب هم بزنید تا کاملا به شکل چسبی نرم شود. حالا با دست‌هایتان لایه‌ای نازک از این مخلوط چسبی‌شکل را روی صورت‌تان بمالید؛ بهتر است این ماسک را زیر چشم و ابرو نمالید. حدود 15 تا 20 دقیقه صبر کنید تا ماسک روی صورت‌تان بماند یعنی تا زمانی که ماسک کاملا روی پوست خشک شود، حالا با آب گرم صورت را آب بکشید.

مرطوب‌کننده‌ پوست‌های حساس

مواد لازم: یک فنجان روغن بادام، نصف فنجان موم عسل، 3کپسول ویتامین E، چند قطره از اسانس مورد علاقه

روش تهیه: روغن و موم عسل را در یک ‌تابه بریزید و با حرارت خیلی کم آن را گرم کنید تا موم عسل آب شود، در این هنگام تابه را از روی اجاق بردارید و به سرعت این مخلوط را هم بزنید تا خنک شود، سپس کپسول‌های ویتامین E را باز کنید و درون مخلوط بریزید و یکی از اسانس‌های مورد علاقه‌تان مثل اسانس اسطوخودوس یا نعناع را به مخلوط اضافه کنید و خوب هم بزنید تا حالت کرمی پیدا کند، شما می‌توانید این کرم را در یک شیشه تمیز تا چند روز نگهداری کنید.

مرطوب‌کننده ضدچروک

مواد لازم: یک خیار کوچک، آبلیمو، 2 قاشق غذاخوری روغن بادام یا روغن زیتون

روش تهیه: پوست خیار را بکنید و آن را خرد کنید، سپس در مخلوط‌کن بریزید و مواد دیگر را نیز به آن اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا کاملا یکدست و نرم شود، سپس به پوست‌تان بمالید و حداقل 30 دقیقه صبر کنید، بعد با آب گرم صورت‌تان را بشویید. صبر کنید این کرم تا چند ساعت روی پوست‌تان بماند، در این صورت اثر بیشتری خواهد داشت. باقیمانده این مخلوط را تا 3 روز می‌توانید در یخچال نگهداری کنید.

مرطوب‌کننده پوست چرب

مواد لازم: یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، یک قاشق چای‌خوری آبلیمو، یک سفیده تخم‌مرغ

روش تهیه: این مواد را با هم مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید تا کف کند. مخلوط را به صورت و گردن‌تان بمالید و حدود 10 تا 15 دقیقه صبر کنید و سپس با آب گرم صورت‌تان را بشویید.

کرم شب

مواد لازم: سیب، روغن زیتون، گلاب

روش تهیه: سیب را از وسط نصف کرده و هسته آن را جدا کنید و وسط میوه را نیز دربیاورید، سپس میوه را خرد کنید و در مخلوط‌کن بریزید و بعد یک فنجان روغن زیتون و نصف فنجان گلاب را به آن اضافه کنید. سپس این مواد را خوب با هم میکس کنید تا کاملا یکدست شود. این مخلوط را در یک شیشه دربسته حدود 5/1 ساعت در آب‌جوش حرارت دهید سپس یک‌بار دیگر نصف فنجان گلاب به آن اضافه کنید و هم بزنید، حالا این مخلوط را حدود یک دقیقه کنار بگذارید تا کمی خنک شود. شما می‌توانید این مخلوط را درون شیشه دردار تا 6 روز در یخچال نگهداری کنید. این مخلوط یک کرم شب خوب برای پوست حساس شماست.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره طرز تهیه انواع کرم مرطوب کننده فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «طرز تهیه انواع کرم مرطوب کننده» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید