ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  64870 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تفاوت انواع جریمه ها؛ دوبرگی، تسلیمی، الصاقی، دوربین

تفاوت انواع جریمه ها؛ دوبرگی، تسلیمی، الصاقی، دوربین

جریمه‌ خودرو به نوع های مختلفی برای متخلفان ثبت می شود که با عناوین دوبرگی، تسلیمی، الصاقی، دوربین شناخته می شوند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

جریمه‌ خودرو به نوع های مختلفی برای متخلفان ثبت می شود که با عناوین دوبرگی، تسلیمی، الصاقی، دوربین شناخته می شوند در این بخش از آسمونی با بررسی آن ها در خدمت شما عزیزان هستیم.

انواع جریمه های خودرو

  • دوبرگی
  • الصاقی
  • تسلیمی
  • دوربین

جریمه های رانندگی با هم چه تفاوتی دارند؟

جریمه دوبرگی

هنگامی که پلیس تخلفی را از سوی راننده مشاهده می نماید، نسبت به توقف و ایست خودرو دستور می دهد. با توجه به ایست دادن پلیس و عدم توقف خودرو از سوی راننده چه به صورت عمد و چه به صورت غیرعمد ماموران پلیس راهور از دو برگه استفاده می کنند و جریمه و تخلف در سوابق راننده متخلف ثبت می شود. در برگه جریمه صادر شده مشخصات خودرو شامل پلاک، رنگ، زمان و مکان تخلف و میزان جریمه درج می شود. در این مدل از جریمه رانندگی به این علت که راننده به فرمان ایست پلیس توجه نکرده است،به جز جریمه تخلف مرتکب شده یک جریمه 40هزار تومانی هم بابت توجه به ایست پلیس جریمه خواهد شد.

جریمه الصاقی

اگر وسیله نقلیه در حالی که متوقف و پارک است، جریمه شود، این نوع از جریمه، جریمه الصاقی است. زمانی که استعلام خلافی را بگیرید، زمان و مکان و کد جریمه برای شما گزارش می شود. لازم به ذکر است جریمه الصاقی در صورت پرداخت نشدن در مهلتی 60روزه، دو برابر خواهد شد.

جریمه تسلیمی

اگر راننده با دستور توقف پلیس توقف نماید جریمه تسلیمی دریافت می کند. در این شکل از جریمه پلیس مدارک لازم برای پر کردن قبض اخطاریه را از راننده می گیرد و پس از آن جریمه تسلیمی‌ را به راننده تحویل می‌ دهد. لازم به ذکر است جریمه تسلیمی‌ در صورت پرداخت نشدن در مهلتی 60روزه، دو برابر خواهد شد.

جریمه با دوربین

دوربین‌های راهنمایی و رانندگی با دقت بالا در کنترل جرایمی نظیر سرعت، سبقت غیر مجاز و تردد در مکان های ممنوع بسیار موثر عمل می کنند. همچنین در هیچ یک از انواع جریمه‌ها، اعتراض به جریمه رانندگی اینترنتی انجام نمی شود. و این نوع جریمه هم دوبرابر نخواهد شد.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره تفاوت انواع جریمه ها؛ دوبرگی، تسلیمی، الصاقی، دوربین فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تفاوت انواع جریمه ها؛ دوبرگی، تسلیمی، الصاقی، دوربین» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید