کد مطلب:  64315 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
انصراف چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا 2023

انصراف چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا 2023

طی روزهای گذشته اخباری در خصوص احتمال انصراف چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا منتشر شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، طی روزهای گذشته اخباری در خصوص احتمال انصراف چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا منتشر شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا ظهر امروز با انتشار اطلاعیه‌ای در وب‌سایت رسمی خود نوشت: در پی گفتگوهای گسترده با اتحادیه فوتبال چین (CFA)، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به طور رسمی اعلام می‌کند که فدراسیون فوتبال چین نمی‌تواند میزبان جام ملت‌های آسیا 2023 باشد. کشور چین در تاریخ 5 ژوئن 2019 در کنگره فوق‌العاده AFC در پاریس به‌عنوان میزبان جام ملت‌های آسیا 2023 انتخاب شد. مسابقات 24 تیمی قرار بود در 10 شهر چین از 16 ژوئن تا 16 جولای 2023 برگزار شود. کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط استثنایی ناشی از همه‌گیری کووید -19 که منجر به سلب حق میزبانی کشور چین شد را تأیید می‌کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا با فدراسیون فوتبال چین و کمیته سازماندهی محلی جام ملت‌های آسیا 2023 چین (LOC) در طول آماده‌سازی این کشور برای آغاز مسابقات همکاری نزدیک داشت و چندین نقطه عطف نیز به دست آمد، از جمله رونمایی از لوگوی مسابقات و رونمایی از ورزشگاه شانگهای پودینگ که به‌تازگی تکمیل شده است. کنفدراسیون فوتبال آسیا از فدراسیون فوتبال چین و روابط‌عمومی برگزاری مسابقات جام ملت‌های آسیا 2023 بابت اتخاذ این تصمیم بسیار دشوار اما ضروری که در راستای منافع جمعی جام ملت‌های آسیا 2023 گرفته شده و همچنین زمان لازم را در اختیار AFC قرار داده است تا در خصوص وضعیت میزبانی این پیکارها تصمیم‌گیری کند، تقدیر و تشکر می‌کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به همکاری نزدیک با شرکای تجاری و سهام‌داران خود برای ترسیم مسیر روبه‌جلو ادامه خواهد داد و از درک و حمایت آنها در این دوره سپاسگزار است. جزئیات بیشتر در مورد مراحل بعدی مربوط به میزبانی جام ملت‌های آسیا 2023 به‌زودی اعلام خواهد شد.

با اعلام این خبر و در فاصله یک سال تا برگزاری رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، اکنون AFC و کشورهای آسیایی دچار شوک بزرگی شده‌اند. مسئله اصلی در انصراف چین از میزبانی این پیکارها، شیوع ویروس کرونا در کشور چین است که باعث شده تا آنها بیش‌ازپیش قوانین سختگیرانه برای ورود و خروج وضع کنند که طبیعتاً امکان برگزاری یک تورنمنت در این سطح را دشوار می‌کند.

گفته می‌شود که کشور قطر یکی از نامزدهای جدی میزبانی این پیکارهاست اما برگزاری جام ملت‌های آسیا 2023 در خردادماه و فصل گرمای کشور قطر، باعث ایجاد مشکلاتی در این زمینه خواهد شد. حتی شایعاتی نیز در این باره منتشر شد که اگر میزبانی این رقابت‌ها به قطر واگذار شود، ممکن است همچون جام جهانی، جام ملت‌های آسیا نیز در فصل پاییز برگزار شود. باید دید در نهایت AFC چه تصمیمی دراین‌خصوص اتخاذ خواهد کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره انصراف چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا 2023 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «انصراف چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا 2023» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید