کد مطلب:  63027 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کتاب «تسویه‌حساب» منتشر شد

کتاب «تسویه‌حساب» منتشر شد

کتاب نمایشنامه سه پرده ای تسویه حساب نوشته پوریا عبدی منتشر شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، کتاب تسویه حساب که یک نمایشنامه سه پرده ای نوشته پوریا عبدی منتشر شده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده این کتاب در قطع پالتویی و 74 صفحه توسط انتشارات آماره منتشر شده است و مراسم رونمایی رسمی از این اثر هنری در فروردین 1401 و سالن مشاهیر مجموعه تئاترشهر برگزار خواهد شد.

بر اساس نقد های منتشر شده از این کتاب، فرم نگارشی کتا تسویه‌حساب نوشته پوریا عبدی  تلاش شده استفاده‌ مینیمال از زبان، کلید اصلی نمایشنامه باشد و از به کارگیری کلمات نا مهجور و پیچیده تا حد امکان جلوگیری شده است.

این کتاب در حقیقت روایت‌گر یک اختلاف شخصی و خانوادگی می باشد که به مرور زمان دو جامعه و دو فرهنگ را درگیر این اختلاف می‌کند و در واقع یک اختلاف کوچک تبدیل به تهدید و بحران بزرگی در گستره‌ جامعه می‌شود.

این درام در یکی از ایالت‌های شمالی ایالات متحده‌ آمریکا رخ می دهد و زمان به وقوع پیوستن آن حدودا سال‌های پایانی دهه‌ 1880 میلادی و دوران وسترن است. 

در یادداشت پشت جلد این کتاب آمده است:

 

نمایشنامه‌ «تسویه‌حساب» یک تراژدی سه‌نفره‌ مبتنی بر موقعیت است. موقعیتی پرتنش که همه‌چیز را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. این موقعیت است که درام را پیش می‌برد و شخصیت‌های سخت نمایش را نمایان می‌کند. شخصیت‌هایی که همه‌چیز در جهت منافع شخصی برایشان معنا می‌شود. درواقع هیچ شخصیت مثبتی وجود ندارد و این شاید بر جذابیت یک درام بیفزاید. ممکن است که شخصیت‌ها دوست‌داشتنی باشند اما هرگز رویکرد مثبتی در آنها نخواهیم یافت.

 

نظر خود را درباره «کتاب «تسویه‌حساب» منتشر شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید