کد مطلب:  61786 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
امیکرون جان 3 ایرانی را گرفت

امیکرون جان 3 ایرانی را گرفت

ثبت 3 مورد مرگ بر اثر ابتلا به سوی جدید امیکرون در کشور و آغاز افزایش موارد ابتلا به این سویه جدید در کشور
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی در روز های انتهایی آذر ماه بود که سویه جدیدی تحت عنوان امیکرون که ابتدا در برخی کشور های آفریقایی مشاهده شده بود، از طریق مسیر هوایی با کشور امارات محده عربی وارد کشورمان شد.

در هنگام ورود این سویه تصور عموم و اکثر پژوهشگران بر این بود که این سویه یک نمونه بسیار ضعیف است و همین تصور باعث شد عده زیادی رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک را کلا کنار بگذارند.

با این حال کارشناسان حوزه سلامت و ویروس‌شناسان از همان ابتدا نسبت به عدم عادی‌انگاری و جدی گرفتن سویه های جدید، هشدار داده و بر ضرورت تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تکمیل واکسیناسیون وهمچنین  تزریق دوز سوم واکسن و اعمال محدودیت‌هایی مانند محدودیت در بازگشایی‌ها و...، به منظور جلوگیری از گسترش این سویه جددی در کشور تاکید کرده بودند.  

به‌طوری که محمد هاشمی، سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در صفحه رسمی خود در توییتر از افزایش فزاینده موارد امیکرون در کشور خبر داد و اعلام کرد : آمار مبتلایان به ‌امیکرون به 1162 مورد رسیده است. متاسفانه در هر یک از شهرهای تبریز، یزد و شهرکرد شاهد یک فوتی به دلیل امیکرون بوده‌ایم و یک مورد بدحال هم در اهواز وجود دارد.

در عین حال معاون درمان وزارت بهداشت نیز روز گذشته در جدیدترین اظهارات خود با بیان اینکه تعداد تست‌های مثبت امیکرون افزایش یافته، اعلام کرد که زنگ خطر امیکرون در کشور به صدا درآمده و از همین رو نیز بر لزوم آماده‌باش مراکز درمانی تاکید کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره امیکرون جان 3 ایرانی را گرفت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «امیکرون جان 3 ایرانی را گرفت» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید