کد مطلب:  61480 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
امیرعبداللهیان: مذاکرات در مسیر خوبی قرار دارد

امیرعبداللهیان: مذاکرات در مسیر خوبی قرار دارد

وزیر امورخارجه کشورمان بر مسیر درست مذاکرات در وین تاکید کرد و امکان رسیدن به یک توافق زود در آینده را متصور شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان، وزیرامور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم یادبود شهید ایرلو، دیپلمات کشورمان در یمن بر اثر کرونا بر درست بودن مسیر مذاکرات به کشور های باقی مانده در برجام تاکید کرد و گفت: مذاکرات ما در مسیر خوبی قرار دارد.

وی تاکید کرد: مهم این است که ما یک متن مشترک و واحدی را در اختیار داریم که تیم مذاکره کننده ایران بر روی آن متن تمرکز کرده و طرف‌های مقابل نیز نسبت به موضوعاتی که ما در درون پرانتز قرار دادیم، یعنی موضوعات اختلافی، جمع‌بندی لازم در دو دور قبلی مذاکرات دولت جدید انجام شده است. ما سرگرم توافق بر نقاط اختلافی که در داخل پرانتز در آن متن ذکر شده است، هستیم و به شدت مشغولیم و با 4+1 گفتگو می‌شود.

وزیر امورخارجه در ادامه خاطر نشان کرد: اتحادیه اروپا و مورا، نماینده اتحادیه اروپا نیز فعالانه تلاش می‌کنند که به نقش هماهنگ‌کننده خودشان ادامه بدهند، در این رابطه ما فکر می‌کنیم که طرف‌های مقابل اگر با حسن نیت مذاکره‌ای را که در این مرحله شروع شده است را ادامه دهند، دست یافتن به یک توافق خوب برای همه طرف‌ها شدنی است و این هدف را می‌توانیم محقق کنیم.

وی در پایان گفت:  حتی اگر جدیت در کنار حسن نیت در طرف‌های مقابل در مراحل آینده مذاکرات دیده شود، رسیدن به یک توافق زود و در آینده نزدیک نیز متصور است.

نظر خود را درباره «امیرعبداللهیان: مذاکرات در مسیر خوبی قرار دارد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید