کد مطلب:  60649 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
امکان حذف یک ترم دانشجویان به علت تداوم کرونا

امکان حذف یک ترم دانشجویان به علت تداوم کرونا

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با توجه به استمرار وضعیت کرونایی در برخی مناطق کشور در نامه‌ای خطاب به دانشگاه‌ها خواهان حذف یک نیمسال تحصیلی شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از وزارت علوم، علی خاکی صدیق در این نامه‌ از روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خواست با توجه به استمرار وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی در برخی مناطق کشور، موضوع حذف یک نیم سال تحصیلی بدون احتساب در سنوات و با بهره‌مندی دانشجویان روزانه از حداکثر سنوات مجاز تحصیل ذکر شده در آیین نامه‌های مرتبط در دستور کار قرار گیرد.

در بخشی از این نامه آمده است:

 

با عنایت به استمرار وضعیت‌های نارنجی و قرمز در برخی مناطق کشور و مکاتبات برخی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مبنی بر اعطای مجوز اختیارات بیشتر برای تصمیم گیری در دانشگاه‌ها در امور تحصیلی دانشجویان به ویژه در خصوص انجام پایان نامه و رساله در مواردی که اضطرارهای ناشی از شیوع بیماری کووید -19، فرایند آموزشی و پژوهشی را با اختلال رو به رو کرده است، هر دانشگاه / مؤسسه آموزش عالی می‌تواند به تشخیص خود و پس از بررسی همه جوانب مدیریتی و مقررات تحصیلی نظیر حداکثر سنوات معافیت تحصیلی برای دانشجویان ذکور (پسر) تا زمانی که وضعیت بیماری کرونا نیازمند مدیریت هوشمند است.

با توجه به بخشنامه‌های تسهیلگر ابلاغ شده قبلی، موضوع حذف یک نیم سال تحصیلی بدون احتساب در سنوات و یا بهره‌مندی دانشجویان روزانه از حداکثر سنوات مجاز تحصیل ذکر شده در آیین نامه‌های مرتبط) را با نظر مساعد در تصمیمات خود لحاظ کند.

وی در این نامه تاکید کرد: در صورت حذف یک نیمسال تحصیلی بدون احتساب در سنوات و یا بهره‌مندی دانشجویان روزانه از حداکثر سنوات مجاز تحصیل، آن نیمسال قطعاً جزو سنوات آموزش رایگان (تعهد خدمت رایگان دانشجو) محسوب خواهد شد.

: برای دریافت مشاوره درباره امکان حذف یک ترم دانشجویان به علت تداوم کرونا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «امکان حذف یک ترم دانشجویان به علت تداوم کرونا» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید