کد مطلب:  61825 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
امکان ثبت نام بانوان مجرد در طرح نهضت ملی مسکن

امکان ثبت نام بانوان مجرد در طرح نهضت ملی مسکن

بر اساس اعلام مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهر سازی خانم های مجرد نیز می توانند در نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از تجارت نیوز، پروانه اصلانی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه‌ و شهرسازی با اشاره به ثبت‌نام حدود 2.7 میلیون نفر در این طرح، گفت: خانم‌های بالای 35 سال و آقایان بالای 45 سال می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند؛ این افراد باید سابقه سکونت پنج‌ساله را در شهر مورد تقاضای خود داشته باشند.

وی‌ با اشاره به امکان ثبت‌نام مجردهای 23 تا 45 ساله در این طرح ملی افزود: این دسته از مجردان اکنون امکان ثبت‌نام دارند و تا هنگام واگذاری زمین باید بر اساس تکلیف قانون رفتار شود چرا که این اقدام با هدف تشویق به ازدواج و تشکیل خانواده انجام شده است، با این حال افراد متاهل، زنان خودسرپرست، زنان مطلقه و نخبگان علمی با معرفی بنیاد نخبگان و بیماران خاص با معرفی از وزارت بهداشت نیاز به ارائه شرط تاهل ندارند.

اصلانی با اشاره به تمدیدی دوباره ثبت نام در این طرح ملی و همچنین وجود زمان دو ماهه برای ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن در برخی استان ها تاکید کرد: برای این استان‌ها سامانه باز است و اگر کسی فرصت ثبت‌نام نداشته است، این امکان برایش فراهم است تا ثبت‌نام کند.

وی در پاسخ به وجود برخی ابهامات درباره طرح اقدام ملی مسکن بیان کرد: طرح اقدام ملی مسکن و طرح نهضت ملی مسکن امروز هیچ‌گونه تفاوتی با هم ندارند؛ بر اساس مصوبه دریافتی از شورای‌عالی مسکن این دو طرح کاملاً شبیه به هم هستند و در دسته طرح‌های حمایتی مسکن قرار می‌گیرند.

اصلانی در پایان خاطر نشان کرد: تسهیلات این دو طرح کاملا مشابه به هم است و همه امکانات حمایتی موجود در طرح‌های حمایتی مسکن شامل طرح اقدام ملی نیز می‌شود، بنابراین دیگر دو طرح نداریم و هر دوی این طرح‌ها یکی شده‌اند.

: برای دریافت مشاوره درباره امکان ثبت نام بانوان مجرد در طرح نهضت ملی مسکن فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «امکان ثبت نام بانوان مجرد در طرح نهضت ملی مسکن» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید