کد مطلب:  62518 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
امروز آخرین مهلت ثبت کارت خوان ها در سامانه مالیاتی

امروز آخرین مهلت ثبت کارت خوان ها در سامانه مالیاتی

بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی دارندگان کارتخوان و درگاه های پرداخت الکترونیک فقط تا پایان امروز فرصت اتصال دستگاه های خود به حساب مالیاتی خود را دارند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، با هدف اجرا و پیاده سازی قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، بانک مرکزی با همکاری سازمان مالیاتی کشور نسبت به ساماندهی دستگاه های کارتخوان بانکی و درگاه های پرداخت الکترونیکی اقدام کرده است.

بر همین اساس تمامی اشخاص دارای ابزار پرداخت‌های بانکی از قبیل کارتخوان و درگاه پرداخت بانکی می‌توانند با ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir فهرست تمامی دستگاه‌های کارتخوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی خود را مشاهده نموده و نسبت به اتصال آنها به پرونده‌های مالیاتی قبلی و در صورت نبود پرونده اقدام به تشکیل پرونده مالیاتی جدید اقدام کنند.

بر اساس آخرین اعلام سازمان امور مالیاتی تا پایان ظهر روز گذشته صاحبان تقریبا 4 میلیون و 637 هزار دستگاه کارتخوان یا درگاه پرداخت الکترونیک درخواست اتصال به پرونده مالیاتی خود را تکمیل کرده اند و همچنین 2 میلیون و 595 هزار کارتخوان نیز درخواست غیرفعال شدن ثبت شده است.

در نتیجه تا به حال 7 میلیون و 232 هزار دستگاه کارتخوان و یا درگاه پرداخت الکترونیک در درگاه ملی سازمان امور مالیاتی تعیین تکلیف شده‌اند و فرآیند ثبت آن ها نکمیل شده است.

همچنین بر اساس اعلام محمد برزگری، رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی، پس از پایان مهلت در پایان امروز اولین اقدام اعلام فهرست کارتخوان‌هایی که به پرونده مالیاتی متصل نشده‌اند به بانک مرکزی می باشد تا فرآیند غیرفعال کردن دستگاه‌ها آغاز شود و در ادامه افرادی که به سازمان امور مالیاتی برای اقدام لازم مراجعه نکردند و نسبت به آن‌ها شائبه فرار مالیاتی وجود دارد، اسامی و اطلاعات آن‌ها به منظور مبارزه با فرار مالیاتی مورد بررسی بیشتری قرار خواهد گرفت.   

در پایان لازم به ذکر است که تا به حال حدود 2 میلیون و 600 هزار کارتخوان که صاحبان آن فوت شده‌اند و یا تراکنش آن‌ها صفر بوده، از سوی بانک مرکزی غیرفعال شده است و بر اساس اعلام بانک مرکزی 10 میلیون و 680 هزار دستگاه کارتخوان فعال در کشور داریم.

 

: برای دریافت مشاوره درباره امروز آخرین مهلت ثبت کارت خوان ها در سامانه مالیاتی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «امروز آخرین مهلت ثبت کارت خوان ها در سامانه مالیاتی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید