کد مطلب: 60950 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
امانوئل مکرون وارد عربستان شد

امانوئل مکرون وارد عربستان شد

رئیس جمهور فرانسه امروز برای دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی وارد ریاض پایتخت کشور عربستان سعودی شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از رویترز، امانوئل مکرون، رئیس جمهور کشور فرانسه در ادامه سفر های خود در منطقه خاورمیانه صبح امروز و با هدف دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی وارد پایتخت این کشور یعنی شهر ریاض شد.

مکرون در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه او و کشورش به دنبال مشروعیت سازی برای بن سلمان در مورد پرونده قتل جمال خاشقچی نمی باشد، خاطر نشان کرد که عربستان از کشورهای کلیدی در حل و فصل مناقشات منطقه است و نمیتوان بدون حضور عربستان بحران های متعدد منطقه را کنترل کرد.

وی در همین خصوص افزود: ما می‌توانیم پس از ماجرای خاشقجی تصمیم بگیریم که هیچ سیاستی در منطقه نداریم که این انتخابی است که برخی می‌توانند از آن دفاع کنند اما من فکر می‌کنم فرانسه نقش مهمی در منطقه دارد. این بدان معنا نیست که ما شریک جرم هستیم یا فراموش می‌کنیم.

لازم به ذکر است که فرانسه یکی از مهمترین تامین کنندگان تسلیحات نظامی عربستان سعودی می باشد که با به وجود آمدن درگیری ها میان عربستان و یمن و همچنین بحران های حقوق بشری که در پی این درگیری ها ایجاد شد، با فشار های  سیاسی و اجتماعی زیادی برای بازنگری در فروش‌های تسلیحات خود به عربستان مواجه شده است که با توجه به منافع اقتصادی و سیاسی این قرارداد ها فرانسه از مواضع خود پا پس نخواهد کشید.

در پایان لازم به یادآوری است که سفر های امانوئل مکرون از کشورهای حاشیه خلیج فارس در حالی صورت می پذیرد که این کشور ها نسبت به توجه آمریکا  بر این منطقه ابراز تردید کرده‌اند و این در حالی است که حتی آنها به دنبال خرید تسلیحات بیشتر از این کشور هستند.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «امانوئل مکرون وارد عربستان شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 9 = ?