کد مطلب: 60997 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
افسردگی پنهان چگونه است؟

افسردگی پنهان چگونه است؟

بسیاری از عزیزان که دچار افسردگی هستند بخاطر برچسب نخوردن و یا ازدست ندادن شرایط اجتماعی و شغلی سعی در مخفی کردن افسردگی خود دارند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنام یگانه عالم

شاید این افراد برونگرا هم باشند و حتی شوخ طبع باشند و معاشرت خوبی داشته باشند اما دچار افسردگی شده اند.

تشخیص افراد افسرده با کمی دقت انجام میشود. آن ها گوشه گیر هستند، نسبت به خود و آینده خود منفی هستند، ممکن است بی دلیل گریه کنند و حتی رغبت به انجام فعالیت های روزانه نداشته باشند. اما کسانی که مخفی میکنند تشخیص آن کمی متفاوت میشود.

اختلالات در خورد و خوراک و اشتها و خواب، انجام فعالیت های روزانه، فعالیت هایی که قبل از افسردگی برای او بسیارمهم بوده اما الان برایش اهمیتی ندارد، این افراد بسیار تحریک پذیر هستند. گاهی اوقات براثر فشار زیاد احساس میکنند که باید با کسی صحبت کنند و در مراجعه به روانشناس و گذشت یک یا دوجلسه از رفتن و مراجعه مجدد پشیمان میشوند.

سوالی که میپرسند چطور میشه ازبروز افسردگی جلوگیری کرد ؟ با تغییر سبک زندگی و پیش بردن به سمت سلامت و همچنین استفاده از غذا و میوه و سبزیجات مناسب. داشتن تفریح و ورزش روزانه و حل مشکلات زندگی نه غرق شدن در آن ها میتوان سالم وتندرست زندگی کرد.

سارا فلاحی

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

ثبت نظر درباره «افسردگی پنهان چگونه است؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 3 = ?