افزایش کرونا در چهار استان کشور | آسمونی
کد مطلب: 60580 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
روند افزایشی کرونا در چهار استان کشور

روند افزایشی کرونا در چهار استان کشور

روند کرونا در 4 استان افزایشی است و باید با هوشیاری مانع بروز پیک ششم کرونا در سطح کشور شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی شریفی زارچی، سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با توجه به آمار کرونا در شهرهای مختلف اظهار کرد: از اسفند ٩٨ تاکنون ۵ موج را پشت سر گذاشته ایم و بزرگترین آن  موج پنجم بوده است؛ بهمن و اسفند ٩٩ در همه استان‌ها به جز خوزستان وضعیت آرامی داشتیم. روند اکثر استان‌ها نزولی است و سیستان و بلوچستان، قزوین، سمنان و یزد در ٢ هفته اخیر روند افزایشی نگران کننده دارند.

شریفی زارچی ادامه داد: ٢٣ مرداد در اوج قله پنجم بودیم و پس از آن روند کاهشی شد و به همین دلیل رنگ شهرها تغییر کرد و اکنون در لبه پایین رونده موج پنجم هستیم و در ١٧ مهرماه همه کشورها در وضعیت آبی و زرد قرار گرفتند و تنها چند شهر وضعیت قرمز داشتند.

شریفی افزود: در آبان ماه در برخی شهرها ما روند کرونا افزایشی شد و در سمنان، سیستان و بلوچستان، جنوب یزد برخی شهرها وضعیتشان قرمز شده است و اکنون در سر دو راهی قرار داریم و اگر در این شهرها کنترل جدی صورت گیرد و ادارات نکات را رعایت کنند؛ وضعیت خطرناک نخواهد شد و باید توجه داشت که اکنون نمی‌توان تصور کرد در شهرهای قرمز مدارس باز شوند و باید با هوشیاری مانع بروز پیک ششم کرونا در سطح کشور شد.

وی گفت: روند کلی کشور نزولی است و به همین دلیل تعداد شهرهای آبی افزایش پیدا کرد و از طرفی در برخی نقاط افزایش کرونا را داریم و به همین دلیل تعداد شهرهای قرمز هم افزایشی است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره روند افزایشی کرونا در چهار استان کشور فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «روند افزایشی کرونا در چهار استان کشور»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 6 = ?