کد مطلب:  60580 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
روند افزایشی کرونا در چهار استان کشور

روند افزایشی کرونا در چهار استان کشور

روند کرونا در 4 استان افزایشی است و باید با هوشیاری مانع بروز پیک ششم کرونا در سطح کشور شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی شریفی زارچی، سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با توجه به آمار کرونا در شهرهای مختلف اظهار کرد: از اسفند 98 تاکنون 5 موج را پشت سر گذاشته ایم و بزرگترین آن  موج پنجم بوده است؛ بهمن و اسفند 99 در همه استان‌ها به جز خوزستان وضعیت آرامی داشتیم. روند اکثر استان‌ها نزولی است و سیستان و بلوچستان، قزوین، سمنان و یزد در 2 هفته اخیر روند افزایشی نگران کننده دارند.

شریفی زارچی ادامه داد: 23 مرداد در اوج قله پنجم بودیم و پس از آن روند کاهشی شد و به همین دلیل رنگ شهرها تغییر کرد و اکنون در لبه پایین رونده موج پنجم هستیم و در 17 مهرماه همه کشورها در وضعیت آبی و زرد قرار گرفتند و تنها چند شهر وضعیت قرمز داشتند.

شریفی افزود: در آبان ماه در برخی شهرها ما روند کرونا افزایشی شد و در سمنان، سیستان و بلوچستان، جنوب یزد برخی شهرها وضعیتشان قرمز شده است و اکنون در سر دو راهی قرار داریم و اگر در این شهرها کنترل جدی صورت گیرد و ادارات نکات را رعایت کنند؛ وضعیت خطرناک نخواهد شد و باید توجه داشت که اکنون نمی‌توان تصور کرد در شهرهای قرمز مدارس باز شوند و باید با هوشیاری مانع بروز پیک ششم کرونا در سطح کشور شد.

وی گفت: روند کلی کشور نزولی است و به همین دلیل تعداد شهرهای آبی افزایش پیدا کرد و از طرفی در برخی نقاط افزایش کرونا را داریم و به همین دلیل تعداد شهرهای قرمز هم افزایشی است.

: برای دریافت مشاوره درباره روند افزایشی کرونا در چهار استان کشور فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «روند افزایشی کرونا در چهار استان کشور» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید