کد مطلب:  60063 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
1.4 میلیارد دلار لوازم خانگی قاچاقی وارد می شود

1.4 میلیارد دلار لوازم خانگی قاچاقی وارد می شود

معاون حقوقی و امور مقابله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:1.4 میلیارد دلار لوازم خانگی قاچاق از طریق ته لنجی وارد کشور می شود
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، مصطفی پورکاظم شایسته، معاون حقوقی و امور مقابله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مورد قاچاق لوازم خانگی گفت: عمده قاچاق لوازم خانگی از مرزهای جنوب کشور تحت پوشش کالای ته لنجی و ملوانی وارد کشور می‌شوند.

معاون حقوقی و امور مقابله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: حجم کل کالایی که از طریق ته لنجی و ملوانی وارد کشور می‌شود 7 میلیارد دلار است که می‌توانیم بگوییم بخش زیادی از لوازم خانگی که وارد کشور شده که نزدیک به 1 میلیارد و 400 میلیون دلار می‌شود، از مرزهای جنوب می‌آیند. 

وی ادامه داد: سال گذشته برای کالاهای تولید داخلی شناسه کد رهگیری را مشخص و اعمال کردیم و در حال حاضر همه کارخانجات و برندها از کد رهگیری و شناسایی استفاده می‌کنند. کاری که باید انجام دهیم این است که با مراجعه به مراکز عمده توزیع و فروش، کالاهای فاقد این دو شاخصه را به عنوان قاچاق توقیف کنیم.

وی افزود: بازار امین حضور تهران ویترین کشور است و با توجه به اینکه مرکز تجارت ما تهران است این کالاهای قاچاق از بندر دیلم می‌آیند و در تهران توزیع می‌شوند. همین الان در امین حضور کالای فیک خارجی به وفور وجود دارد. قاچاق لوازم خانگی رتبه اول کشور را در سال 97 دارا بود منتهی با اقداماتی که انجام دادیم، قاچاق این محصول را به رتبه پنجم رساندیم.

در پایان وی خاطر نشان کرد: بخشی از لوازم خانگی دو برند کره‌ای که در بانه توزیع می‌شود در واقع محصول ایرانی هستند که برند خارجی روی آن حک شده است. اگر کد رهگیری را تا مرحله مصرف ببریم این موضوع را هم می‌توانیم مدیریت کنیم.

نظر خود را درباره «1.4 میلیارد دلار لوازم خانگی قاچاقی وارد می شود» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید