مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  60676 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
افزایش ذخایر استراتژیک مرغ منجمد/راه حل مشکل قیمت مرغ

افزایش ذخایر استراتژیک مرغ منجمد/راه حل مشکل قیمت مرغ

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی از افزایش ذخایر استراتژیک مرغ منجمد به عنوان راهکاری جهت جبران کاهش تولید طی آبان ماه  خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، اکبر فتحی دردومین جلسه قرارگاه امنیت غذایی گفت: در بحث تامین گوشت گرم مرغ در هماهنگی با استانداری اقداماتی انجام شده است که باید در ستاد تنظیم بازار مصوب می‌شد، لذا جلسه حاضر تحت عنوان قرارگاه امنیت غذایی و کارشناسی تنظیم بازار برای مدیریت بهتر بازار گوشت مرغ در روزهای آتی به تصویب یکسری مصوبات خواهد پرداخت.

وی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در راستای تامین گوشت مرغ افزود: میزان جوجه ریزی ماهانه در ستاد تنظیم بازار استان گزارش می‌شود که هدف از آن انجام پیش‌بینی‌های لازم در صورت ایجاد مشکلی در کاهش جوجه ریزی و به تبع آن کاهش عرضه در ماه‌های آینده است.

وی افزایش ذخایر استراتژیک را بهترین راه حل تنظیم بازار در چنین شرایطی دانسته و گفت: تنها مشکلی که در این زمینه می تواند وجود داشته باشد، موضوع شبکه عرضه است چرا که عرضه مرغ منجمد برخلاف مرغ گرم که در فروشگاه‌های محلی عرضه می‌شود، از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می‌شود که شاید در آینده نیازمند تصمیم گیری‌های جدیدی باشد.

وی ادامه داد: می‌توان از ظرفیت مجمع نمایندگان استان و استاندار استفاده کرد و ضمن مجاب کردن بانک کشاورزی جهت پرداخت تسهیلات به مرغداری‌هایی که تا 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند، می‌تواند 200 تا 300 هزار قطعه افزایش تولید در بر داشته باشد.

لازم به ذکر است که به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی، وی با بیان اینکه مکانیزه کردن نیز با افزایش ظرفیت واحدها از 10قطعه در مترمربع به 15 قطعه می‌تواند منجر به افزایش تولید شود، ادامه داد: این امر مستلزم هزینه است، اما بانک کشاورزی طبق مصوبه‌ای که مرغداری جزو اولویت‌های معرفی شده نیست از پرداخت تسهیلات خودداری می‌کند که پیگیری این امر و انجام مکاتبات و درخواست‌ها در خصوص قرارگیری مرغداری جزو اولویتهای وزارتخانه ضروری است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره افزایش ذخایر استراتژیک مرغ منجمد/راه حل مشکل قیمت مرغ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «افزایش ذخایر استراتژیک مرغ منجمد/راه حل مشکل قیمت مرغ» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید