کد مطلب:  66539 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
احتمال افزایش تقاضا نسبت به عرضه کنسول‌های XBOX در تعطیلات

احتمال افزایش تقاضا نسبت به عرضه کنسول‌های XBOX در تعطیلات

بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته، ممکن است با رسیدن به تعطیلات میلادی، میزان تقاضا نسبت به عرضه کنسول‌های ایکس باکس به شدت زیاد شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، به دلیل مشکلات موجود در ساخت و عرضه کنسول‌های نسل نهمی، انتظار می‌رود که میزان تقاضا نسبت به عرضه کنسول‌های ایکس باکس در تعطیلات میلادی پیش رو افزایش پیدا کند.

فیل اسپنسر، رئیس بخش بازی‌های مایکروسافت، اعلام کرده است که زنجیره مشکلات در تامین قطعات به منظور ساخت کنسول‌های بازی، احتمالا تا سال 2023 ادامه خواهد داشت و سازندگان کنسول‌های ایکس باکس سری اس/ایکس نخواهند توانست تا بر میزان تقاضای مردم در فصل تعطیلات غلبه کنند. او در این زمینه، در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت:

 

 

من همچنان فکر می‌کنم در تعطیلات پیش رو میزان تقاضا بسیار بیشتر از میزان عرضه باشد. ما زمانی که به سال 2023 وارد شویم، این موضوع را خواهیم دید. شما در آن زمان متوجه خواهید شد که میزان تولیدات به میزان تقاضا نزدیک خواهد شد.

 

مشکلات تولید و عرضه کنسول‌های نسل نهمی، از زمان عرضه این کنسول‌ها تاکنون وجود داشته است. اگرچه همزمانی عرضه این کنسول‌ها با شیوع ویروس کرونا می‌تواند دلیل قانع کننده‌ای برای کمبود عرضه کنسول‌ها باشد، اما این مشکل در حال حاضر که پاندمی کرونا با تزریق واکسن‌ها، تقلیل یافته است، همچنان پابرجاست. 

 

با این حال، طبق گفته ایکس باکس، کمبود قطعات در ساخت کنسول‌های نسل نهمی، نتوانسته است باعث کاهش فروش کنسول‌های ایکس باکس شود؛ زیرا کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس تاکنون توانسته است بیشتر از سایر نسل‌ها در مدت بازه طول عمر خود، کنسول به فروش برساند و از این جهت، یک موفقیت تجاری بزرگ برای ایکس باکس و مایکروسافت به حساب می‌آید.

همچنین در صورتی که تصاحب اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت نهایی شود، می‌توان انتظار داشت که بسیاری از طرفداران سری بازی‌های ساخته شده توسط اکتیویژن، به سمت کنسول‌های بازی ایکس باکس حرکت کنند و این میزان تقاضا به شدت افزایش یابد. با این حال ایکس باکس اعلام کرده است که قیمت کنسول‌های خود را افزایش نخواهد داد.

: برای دریافت مشاوره درباره احتمال افزایش تقاضا نسبت به عرضه کنسول‌های XBOX در تعطیلات فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «احتمال افزایش تقاضا نسبت به عرضه کنسول‌های XBOX در تعطیلات» در کادر زیر بنویسید :

3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید