کد مطلب:  64666 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
افزایش تعرفه پست و آسیب به آنلاین شاپ ها!

افزایش تعرفه پست و آسیب به آنلاین شاپ ها!

تعرفه خدمات پستی به طور میانگین 67 درصد افزایش پیدا کرد. این افزایش در برخی از تعرفه ها تا مقدار بیشتری دچار افزایش قیمت شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، با افزایش ناگهانی تعرفه های پستی، صدای اعتراض بسیاری از آنلاین شاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی و خانگی درآمده است. سال گذشته، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسک شرکت ملی پست اظهار کرد که بعد از 2 سال و نیم ثابت ماندن تعرفه های پستی، در سال 1401 با افزایش تعرفه خدمات پستی مواجه خواهیم شد. این افزایش تعرفه با توجه به تورم 40 تا 50 درصدی می باشد.

با اینکه قرار بر این بوده که تعرفه خدمات پستی تا 67 درصد افزایش داشته باشد، اما به گفته یکی از مسئولان دفاتر پستی در بلوار کشاورز تهران، مشخص شد که تعرفه ها اصلاً مشخص نیست تا چه میزان افزایش داشته زیرا با توجه به توع سرویس بین 50 تا 60 است اما برخی از سرویس ها حتی تا 110 درصد هم افزایش پیدا کرده است.

به گفته او، نیازی به ابلاغیه نبوده زیرا تعرفه ها در سیستم نرم افزاری پست از روز گذشته بروز رسانی شده اند و کاملاً مشخص هستند.

با این حال، بسیاری از کسب و کارهای خانگی و اینترنتی اعلام کرده اند کاربران و مشتریانشان از تعرفه ها ناراضی اند و دچار کاهش فروش شده اند.

این افزایش قیمت ناگهانی و چندبرابری باعق اعمال فشار سنگینی بر کسب و کارهای اینترنتی شده، آن هم در این وضعیت معیشتی حاضر.

نظر خود را درباره «افزایش تعرفه پست و آسیب به آنلاین شاپ ها!» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید