کد مطلب:  64592 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دریافت وام بصورت آنلاین

دریافت وام بصورت آنلاین

طبق بخشنامه بانک مرکزی، تمامی بانک ها از این به بعد موظف هستند زیرساخت های لازم برای همه خدمات بانکی را به صورت اینترنتی فراهم کنند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، بانک مرکزی به منظور کاهش مراجعه حضوری مردم به شعب بانک ها، ضوابط جدیدی را در رابطه با خدمات بانکی به مدیران بانکها اعلام کرد. بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی، بانک ها باید زیرساخت های لازم برای ارائه خدمات بانکی، ازجمله افتتاح حساب و دریافت تسهیلات را به صورت آنلاین فراهم کنند.

تابحال بانک های معدودی مانند بانک رسالت و بانک قرض الحسنه مهر ایران اقدام به افتتاح حساب، صدور کارت بانکی و پرداخت تسهیلات به صورت غیرحضوری کرده اند اما از این به بعد تمامی بانک ها موظف به فرهم کردن خدمات اینترنتی می باشند تا خدمات کاغذی حذف شود. این اقدام باعث کاهش هزینه های اداری و مالی بانک ها خواهد شد.

شورای عالی مقابله و پیشگیری از جرایم پولشویی و تامین مالی تروریسم در اسفند ماه سال 1400 مجوز ارائه خدمات اینترنت خدمات پایه بانکها را صادر کرد و در 11 اردیبهشت 1401 به تصویب رسید و ابلاغ شد.

البته بانک مرکزی می‌گوید: حدود و نحوه ارائه غیرحضوری خدمات پایه با اشخاص خارجی مقیم ایران تابع ضابطه دیگری است.

احراز آنلاین هویت مشتریان درخصوص اتباع ایرانی شامل نام، نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، شماره ملی، نام پدر، شناسه(کد)پستی محل اقامت، شماره تلفن همراه می‌شود اما اتباع حقیقی خارجی باید اطلاعاتی چون نام، نام‌خانوادگی، نام پدر، نام جد، تاریخ تولد، تابعیت، کشور محل تولد، شماره اختصاصی، نوع مدرک شناسایی، شماره مدرک شناسایی، تاریخ صدور مدرک شناسایی، تاریخ انقضای مدرک شناسایی، وضعیت اقامت در ایران، تاریخ اتمام اجازه اقامت در ایران، شناسه(کد)پستی محل اقامت، تاریخ ورود به کشور و شماره تلفن همراه  را ارائه دهند.

  • وام آنلاین

بانک مرکزی اعلام کرده است که بانک در ارائه خدماتی باید عقد قرارداد یا پذیرش رسمی توسط مشتری صورت گیرد، می بایست پیش از دریافت تائیدیه از مشتری، پیش نویس قرارداد و شرایط آن را به صورت اینترنتی به مشتری نمایش دهد تا مشتری در جریان کامل و شفاف قرارداد قرار گیرد و آن را تائید کند.

: برای دریافت مشاوره درباره دریافت وام بصورت آنلاین فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دریافت وام بصورت آنلاین» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید