کد مطلب:  62283 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعمال بیمه دانشجویی در سوابق بازنشستگی برای اولین بار

اعمال بیمه دانشجویی در سوابق بازنشستگی برای اولین بار

رئیس سازمان امور دانشجویان از در نظر گرفتن 4 سال بیمه دانشجویی به عنوان بخشی از سوابق بازنشستگی خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، هاشم داداش پور، رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به طرح جدید بیمه دانشجویان بیان کرد: تاکنون پوشش بیمه‌ای برای دانشجویان به صورت گسترده وجود نداشت و تنها 0.8 درصد دانشجویان کشور تحت پوشش حمایتی بیمه قرار داشتند. که این عدد بسیار کم است.

او در ادامه به توضیح جزئیات بیشتری از این طرح پرداخت و گفت:  بر اساس این طرح، سهم بیمه بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی با نرخ 14 درصد که شامل 12 درصد سهم بیمه‌شده بعلاوه  2 درصد سهم دولت، سهم بیمه بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی با نرخ 16 درصد که شامل 14 درصد سهم بیمه‌شده بعلاوه 2 درصد سهم دولت و سهم بیمه بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت با نرخ 20 درصد که شامل 18 درصد سهم بیمه‌شده بعلاوه 2 درصد سهم دولت تعیین شده است.

داداش پور در ادامه خاطر نشان کرد: چنانچه دانشجویان تحت تکفل پدر / مادر بیمه پرداز خود باشند، بدون پرداخت حق سرانه درمان از خدمات درمانی سازمان نیز بهره‌مند می‌شوند. همچنین متقاضیان در صورت تمایل می‌توانند با پرداخت حق سرانه درمان مصوب هیأت وزیران بابت خود و افراد تحت تکفل از خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی در مراکز درمانی ملکی و طرف قرارداد در سراسر کشور استفاده کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان در پایان افزود: با قرار گرفتن دانشجویان در این طرح، امنیت شغلی برای آنها ایجاد می‌شود و اگر دانشجویی در مدت 4 سال تحصیل خود بیمه باشد و بعد از فارغ‌التحصیلی برای وی فرصت شغلی ایجاد شود این چهار سال جزو سوابق بیمه بازنشستگی وی محسوب خواهد شد و می‌تواند از آن استفاده کند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره اعمال بیمه دانشجویی در سوابق بازنشستگی برای اولین بار فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اعمال بیمه دانشجویی در سوابق بازنشستگی برای اولین بار» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید