کد مطلب: 60804 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعلام وضعیت فوق العاده در سومالی

اعلام وضعیت فوق العاده در سومالی

محمد حسین روبلی، سرپرست نخست وزیری در کشور سومالی در یک نشست فوق العاده با شورای وزیران این کشور به علت خشکسالی شدید اعلام وضعیت فوق العاده کرده است
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از راشاتودی، محمد حسین روبلی، سرپرست نخست وزیری در کشور سومالی در یک نشست فوق العاده با شورای وزیران این کشور به علت خشکسالی شدید در این کشور اعلام وضعیت فوق العاده کرده است.

وی از مردم این کشور قحطی زده و جامعه جهانی خواسته است که به افرادی که به سبب خشکسالی ناشی از کاهش بارش های فصلی آسیب دیده اند، کمک رسانی شود.

بر اساس گزارش های بنیاد های حقوق بسری و بین المللی، میلیون ها نفر در کشور سومالی از کمبود شدید آب و مواد غذایی رنج می برند.

بسیاری از سازمان ها و ارگان های حقوق بشری از امکان وقوع یک فاجعه انسانی در این کشور در صورت عدم کمک رسانی فوری به تمامی افرادی که در معرض خشکسالی هستند، اعلام نگرانی کرده اند.

در کنار تمامی این مشکلات، کشور سومالی در حال حاضر با یک مشکل اساسی تر و خطرناک تر به نام گروه تروریستی الشباب وابسته به القاعده مواجه است و اقدانات و تحرکات تروریستی این سازمان وضعیت سومالی را بدتر از قبل کرده است.

گروه تروریستی الشباب از زمان تاسیس خود در سال 2004 تا به حال با انجام عملیات ها و یا درگیری های تروریستی و نظامی، سبب کشته و زخمی شدن هزاران سومالیایی شده است.

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای

آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «اعلام وضعیت فوق العاده در سومالی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 9 = ?