کد مطلب:  61530 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعلام شروط انتقال دانشجویان ایرانی به داخل کشور

اعلام شروط انتقال دانشجویان ایرانی به داخل کشور

سرپرست معاونت بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم شرایط جدید انتقال دانشجویان ایرانی از خارج به دانشگاه های داخلی را اعلام کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، محمد سلمانپور، سرپرست معاونت بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم در مورد شرایط انتقال دانشجویان ایرانی از خارج از کشور به دانشگاه های داخلی گفت:  یکی از خدماتی که سازمان امور دانشجویان فراهم کرده‌است، تسهیلات انتقال دانشجو از خارج به داخل است.

وی در ادامه افزود:  اول این‌که توصیه می‌کنم کسانی که به هر نحوی آمده‌اند ایران و نمی‌توانند به کشور محل تحصیل خود بازگردند، سریع اقدام کنند و تبدیل به داخل کنند و برای تمامی کسانی که به مشکل ارزی برخورده اند، یعنی اعزام شأن با هزینه شخصی بوده و گرفتار مشکلات ارزی شده‌اند راه باز است و می‌توانند انتقال به داخل بدهند.

سلمانپور در مورد شرایط لازم برای انتقال دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری گفت: اگر دانشجویان مقطع تحصیلی دکتری و فوق‌لیسانس بخواهند به دانشگاه‌های داخل کشور منتقل شوند، شرایط دانشگاه و رتبه‌های الف و ب را باید رعایت کنند، و همچنین در مقطع کارشناسی باید حداقل 12 واحد، در مقطع کارشناسی ارشد 6 واحد و در مقطع دکتری حداقل یک‌سال را سپری کرده باشند.

وی در ادامه در خصوص شرط معدل گفت:  معدل هم خیلی برای اکثر این‌ها مشکلی نیست چون معدل برای 12واحد باید بین 12 تا 13 باشد برای کارشناسی ارشد 14 تا 15باشد و باید مدارک را در سامانه سجاد بارگذاری کنند. درخواست انتقال خود را ارائه دهند، سپس ارزیابی توسط اداره دانش‌آموختگان صورت می‌گیرد.

در پایان وی خاطر نشان کرد: وقتی ارزیابی صورت گرفت به اداره کل دانشجویان داخل منتقل می‌شود، این دانشجویان می‌توانند 15 دانشگاه در داخل ایران را پیشنهاد بدهند سپس اداره کل دانشجویان داخل یکی از این دانشگاه‌ها انتخاب و به دانشجو اعلام می‌کند، بعد از اینکه دانشجو پذیرفت دانشجو به دانشگاه ارجاع داده می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره اعلام شروط انتقال دانشجویان ایرانی به داخل کشور فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اعلام شروط انتقال دانشجویان ایرانی به داخل کشور» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید