کد مطلب:  63822 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعلام زمان پرواز های حج 1401

اعلام زمان پرواز های حج 1401

معاون سازمان حج و زیارت زمان آغاز پروتز های حج تمتع 1401 را اعلام کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، اکبر رضایی، معاون سازمان حج و زیارت در گفتگو با خبرنگاران تاریخ آغاز پرواز های حجاج ایرانی جهت سفر به خانه خدا را اعلام کرد.

او  با اشاره به این‌که کارگروه‌های مختلفی در مورد حج 1401 ایجاد شده است که هم اکنون در حال پیگیری امور محوله خود هستند، افزود: نیمه دوم خرداد 1401 اولین پروازها به مقصد سرزمین وحی انجام خواهد شد و در این خصوص در حال رایزنی با شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) هستیم.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت همچنین از متقاضیان تشرف به سرزمین وحی که در سال 99 ثبت‌نام و هزینه کرده‌اند، در خواست کرده است تا به اطلاعیه‌ها و نکاتی که سازمان حج و زیارت توسط منابع رسمی خبری درباره حج 1401 منعکس می‌کند توجه داشته باشند تا فرآیند شکل‌گیری کاروان‌ها و شروع آموزش‌ها برای دست‌اندرکاران و زائران هر چه زودتر اجرایی شود.

حج امسال پس از دو سال وقفه، امسال با حضور یک میلیون زائر برگزار می‌شود. معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت گفته بنابر اعلام عربستان، سهمیه ایران در حج پیش ‌رو 39 هزار و 635 نفر خواهد بود.

سازمان حج و زیارت نیز اولویت اعزام را به افرادی داده که برای حج 1399 ثبت‌نام کرده و هزینه کامل این سفر در آن سال را پرداخته‌اند.

بنا بر آخرین اعلام سازمان حج و زیارت بیش از 72 هزار نفر در این نوبت قرار دارند. این سازمان همچنین اعلام کرده است این افراد در صورت انصراف، امتیاز خود یعنی تثبیت نرخ ارز را از دست می‌دهند و به روند عادی و اولویت اعزام برمی‌گردند.

در پایان لازم به ذکر است که معاون سازمان حج و زیارت در شورای برنامه‌ریزی بعثه و حج اعلام کرد که درخواست اختصاص سهمیه اضافی به میزان پنج‌هزار نفر برای وزارت حج عربستان ارسال خواهد شد.

نظر خود را درباره «اعلام زمان پرواز های حج 1401» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید