کد مطلب:  63810 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
زمان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت اعلام شد

زمان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت اعلام شد

دبیر کل کانون شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت کشور زمان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت را اعلام کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایمنا، محمد خزاعی کوه، دبیر کل کانون شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت کشور با اشاره به شناسایی 18میلیون جامانده از دریافت سهام عدالت گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی که در کمیسیون تلفیق هم تأیید شده به وزارت اقتصاد ارجاع داده خواهد شد تا در خرداد ماه امسال مجدد از جا ماندگان سهام عدالت ثبت نام انجام شود.

وی در خصوص مشمولین ثبت نام بیان کرد: سه میلیون نفر تا پایان خرداد امسال برنامه‌ریزی شده و نرم افزار آن تهیه شده و جاماندگان سهام عدالت و خانواده‌های فوت شده می‌توانند با مراجعه به سامانه‌ای که اعلام خواهد شد بعد از تکمیل برگ انحصار وراثت از مراجع قضائی، نسبت به تبدیل سهام ورثه اقدام کنند.

وی با تاکید بر عدم نیاز به کد بورسی در فرآیند ثبت نام سهام عدالت گفت: مشاهده ارزش دارایی و معامله سهام عدالت، از طریق سامانه‌های کارگزاری‌ها ممکن است و نیازی به کد بورسی نیست.

این مقام مسئول در خصوص اینکه پیش از این شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی از محل خالص ارزش دارایی‌ها صورت‌های مالی خود را تهیه می‌کردند و این امر منجر به زیان ده نشان دادن شرکت‌های بورسی استانی سهام عدالت می‌شد، خاطر نشان کرد: قرار بر این شد صورت‌های مالی حسابرسی شرکت‌های استانی طبق استاندارد حسابرسی براساس ارزش بهای تمام شده شرکت‌ها باشد و این شرکت‌ها از زیان خارج شوند.

 لازم به ذکر است که طرح ملی سهام عدالت با هدف خصوصی‌سازی و واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به اقشار کم درآمد از زمان دولت نهم اجرا شده است. این طرح شامل سهام حدود 50 شرکت دولتی زیر مجموعه اصل 44 قانون اساسی بود. افرادی که سهام عدالت به آنها تعلق گرفته در حقیقت یکی از سهامداران شرکت‌های بورسی و فرابورس در نظر گرفته می‌شوند.

در پایان در نظر داشته باشید که 70 درصد شرکت‌های حاضر در سبد سهام عدالت در بورس حضور دارند و سهامشان قابل معامله در بورس است اما 30 درصد باقی مانده این شرکت‌ها به دلایل مختلف هنوز وارد بازار سرمایه نشده‌اند.

 

نظر خود را درباره «زمان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت اعلام شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید